Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Mūsdienu pasaulē notiek daudz dažādu lietu, kurām paši īsti nespējam izsekot līdzi, tāpēc lielai pasaules daļai ir svarīgi izvēlēties to, kādu informāciju vēlamies uzņemt. Tas notiek tādēļ, jo esam 21. gadsimtā, kurš tiek uzskatīts par tehnoloģiju gadsimtu.
Patreizējais, 21. gadsimts ir laiks, kurā izzinam jaunas lietas, iegūstam spēcīgus instrumentus kā piemēram – internetu, mobilas ierīces un daudz ko citu. Lai arī šie informācijas avoti un komunikācijas metodes ir ļoti ērtas ekstras mūsu dzīvēs, tās noved pie cilvēka degradācijas. Uzdevumi, kas tika pildīti tikai ar cilvēku resursiem, tiek aizstāti ar robotiem un mākslīgo inteliģenci, lai samazinātu uzņēmumu darbību izmaksas par darbaspēku. Šādu ražošanas metodi arī izmanto, lai prece būtu kvalitatīvāka, bez kļūdām procesā utt.
Lai šo gadsimtu izprastu, ir nepieciešams ar to uzaugt: Kā piemēru lietošu savas vecmātes vārdus: “Ja Tev liekas, ka ir grūti, tad kā mums bija padomju laikos?” Kāpēc es to ņemu par piemēru? Tāpēc, ka jebkurš mūsdienu jaunietis nespēs sajust to, kas notika 20. gs., dēļ tā, ka vēl tad nebijām dzimuši un to nepiedzīvojām. Bet tad kā īsti ir ar vecākiem ļaudīm mūsdienās? Mums, jauniešiem ir vieglāk izprast to, kā strādā tehnoloģijas, jo periodā, kad šīs informācijas tehnoloģiju ierīces veica strauju attīstību un guva popularitāti, jauniešiem tas bija laiks, kad tie sāk apgūt lasīt, rakstīt, interesējas par sev aktuālām tēmām utt., tāpēc iemācīties lietot šīs ierīces mums ir vieglāk.
21. gadsimtā esam arī piedzīvojuši vairākas traģēdijas, teroraktus un daudzas citas lietas, kas mūs šausmina un liek baidīties par mūsu dzīvošanas paradumiem. Tomēr, ignorējot šīs lietas un notikumus, visa pasaule var lepoties ar to, ka esam ieguvuši un stabilizējuši mieru visā pasaulē. Agrāk, katrā gadsimtā ir bijis karš, kurā valstis cīnas par brīvību, zemi, varu. Mūsdienās viss tiek risināts tikai caur politisko ceļu.
Bet kas mūs sagaida nākotnē? Vēl nav pat viena piektā daļa no gadsimta cauri, tāpēc vai vispār varam spriest? Tiek uzskatīts, ka mūs sagaida 3. kara laiki un vēl plašāki tehnoloģiju uzplaukumi, bet vai tas tiešām būs tik drīz? Šaubos, jo manuprāt drīz tiks sasniegti limiti pasaules evolūcijai un tam, cik daudz spējam. Ceru, ka tiks atrisinātas patreizējās problēmas un netiks izveidotas jaunas, lai spētu šo gadsimtu rādīt kā piemēru citām ģenerācijām par to, kā ir jādzīvo un, cik saticīgi spējam būt.