Pārspriedums ID 288

Grāmatu brīnumainā vara.

Kāpēc cilvēki lasa grāmatas? Šim jautājumam man šķiet vispār nav atbildes. Grāmatas ir ar mums jau no paša sākuma, viena no pirmajām dāvanām, ko mēs kā cilvēki saņemam ir grāmata. Nav svarīgi kas tā par grāmatu, nav svarīgi vai šī grāmata ir tikai ar bildītēm, vai garām dzejoļu rindām. Mēs tāpat vel nemākam lasīt tikko piedzimuši. Šai grāmatai ir cits uzdevums. Šis uzdevums ir iepazīstināt cilvēku ar grāmatu burvību un brīnumaino pasauli.

Tikai pēc pirmās reizes, kad paši izlasām kādu grāmatu, mēs sākam aptvert to varu, kas slēpjās ikvienā grāmatā. Un kas tad īsti ir tā vara, tas spēks, kas ir paslēpts grāmatās. Šī vara var ietekmēt un izmainīt cilvēku dzīvi it īpaši bernībā, kad vēl īsti neaptveram pasauli un kā tā istenībā strādā. Kamēr vēl esam mazi grāmatas ir mūsu pirmais dzīves skolotājs, kas caur saviem stāstiem parāda kāda ir pasaule un cilvēki kas dzīvo tajā. Katrs no mums ir jutis šo varu, katrs ir lasījis grāmatu kuru vienkārši nespēj nolikt malā. Šī sajūta ir neaprakstāma mēs vienkārši nevaram beigt lasīt mums ir jānoskaidro kā beigsies šis piedzīvojums vai romāns. Grāmatam ir spēja ievilkt cilvēku jebkādā piedzivojumā un car gramatām mēs mācāmies tās palīdz mums paskatīties uz īstām problēmām no savadāka skatījuma. Katrs var atrast grāmatu, kas ir tieši atbilstoša viņam, jo katrs autors ir unikāls. Mēs autoros varam atrast savus domubiedrus vai tiešus pretstatus mums pašiem. Es pats ļoti priecājos, kad man bērnībā lika lasīt sākumā man tas nelikās īpaši svarīgi vai aizraujoši, bet esmu pateicīgs vecākiem par to ka lika man to darīt. Bez grāmatām es nebūtu tāds cilvēks kāds esmu šodien. Un man ir ļoti sapīgi redzēt ka mūsdienās bērni lasa arvien mazāk un mazāk. Es uzskatu ka ja bērniem neiemācīs baudīt grāmatas mūsu nākotnei nav daudz variantu un tas ir ļoti bēdīgi. Es ceru ka katrs vecāks iepazistinas savu bērnu ar brīnumu ko sauc par grāmatām kaut vai tikai lasot priekšā pirms gulēt iešanas.

Es katram ieteiktu izlasīt grāmatu pat ja tas nepatīk, jo tā gandarījuma sajūta, kad tu pāršķir pēdējo lapaspusi ir neaprakstāma. Varbūt tieši tā ir tā brīnumainā grāmatu vara, bet kas to lai zin. Es zinu tikai to kamēr uz pasaules būs laba lasāmviela mēs nekur nepazudīsim.

Atpakaļ uz sarakstu