Pārspriedums ID 289

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”. (I. Ziedonis)

Mūsdienās katrs cilvēks atšķiras cits no cita, katrs ir unikāls, ar savu domāšanu un ar savu raksturu. Redzot I. Ziedoņa citātu “Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”, katram tas nozīmēs ko citu. Kādam, tas būs cilvēks, kas ļoti mīl savu ģimeni, kādam tas būs tāds cilvēks, kas visiem palīdz, bet citam tas vispār liksies kāds vienkāršs cilvēks, kas ir ļoti labsirdīgs, draudzīgs un smaidīgs. Tieši tāpēc, dzirdot šo citātu, uzreiz galvā neienāk kāds noteikts izskats vai šī cilvēka rakstura īpašības.

Ļoti bieži dzirdu kā cilvēki saka, ka mūsdienu pasaule, ka tā sabiedrība, kurā mēs dzīvojam, ka tā ir daudz šausmīgāka un naidīgāka nekā bija agrāk. Vairākums uzskata, ka mūsdienīgā cilvēka prioritātes ir nauda, slava un panākumi. Ka ja agrāk veidoja ģimenes, mājas, viss bija ar mīlestību un siltumu, ka tagad tā vispār nav. Uzskata, ka cilvēks liek sevi pirmajā vietā un domā tikai par savu labklājību. Bieži var dzirdēt no vecākiem cilvēkiem, ka viņu jaunībā viss bija daudz civilāk, daudz drošāk, visi viens otru cienīja un mīlēja. Bet vai tiešām tā bija?

Manuprāt, tie ir vislielākie meli un mūsdienas atšķiras tikai ar to, ka ir daudz vairāk iespēju. Jo kā bija agrāk? Agrāk bija tā – tu aprecies, vai tevi aprecina, ar vīrieti, ar kuru tu varbūt nemaz negribi dzīvot kopā, veidot ģimeni, bet jūs jau esat vīrs un sieva un jūsu sabiedrībā nav pieņemts šķirties, tāpēc jūs dzīvojat kopā, klusībā ienīstot viens otru. Tā bija vairākajos laulību gadījumos. Tā ir tā lielā mīlestība, par kuru mums stāstīja? Un kad teica, ka agrāk viss bija daudz civilāk – ko tas nozīmēja? Dažus gadus desmitus atpakaļ cilvēkus varēja bez jebkāda iemesla nogalināt vai izsūtīt, ļoti bieži notika kari, kur gāja bojā miljoniem cilvēku. Protams, tādi bija ne visi cilvēki, bet aplams ir arī viedoklis, ka agrāk viss bija labāk.

Nobeigumā vēlētos teikt, ka, manuprāt, katram ir jāatrod I. Ziedoņa citāta “Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi” sava nozīme, jo katram tas nozīmēs ko citu, un katram tādam būt, neatkarīgi no tā, vai tas ir būt augstprātīgam un domāt tikai par sevi, vai būt laipnam un visiem palīdzēt. Jo tu varēsi par sevi pateikt, ka tu esi sirds ļoti dziļš tikai tad, kad pats tam noticēsi.

Atpakaļ uz sarakstu