Pārspriedums ID 291

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi.” (I. Ziedonis)

Pasaulē ir daudz cilvēku, daudz domu, daudz motīvu un vēlmju, bet daudz ir arī darbību. Labu, sliktu, neitrālu, pārdomātu, un nepārdomātu. Katrs cilvēks ar savu darbību vada savas domas un uzskatus pasaulē. Cits to izdarīs vienu reizi, cits divas un sapratīs, ka tas nav priekš viņa, bet cits neplānos apstāties nekad.

Kuru tu uzskati par sirds dziļu cilvēku? Katrs uz šo jautājumu atbildēs citādāk, jo tas ir ļoti subjektīvs jautājums. Daudzi runās par saviem vecākiem un es tam piekristu, jo tādu mīlestību, kura nāk no vecākiem, var nākt tikai no sirds dziļumiem. Cilvēks savu sirsnīgumu var izrādīt unikālā veidā. Akmeņi, kurus I. Ziedonis dāvinājis savai sirdsdāmai, patiesībā ir apvīti ar dziļu domu un sirsnību, kuru ne katrs spētu izprast un novērtēt. Citam tā varētu šķist parasta akmeņu kaudze, bet viņam tā bija daļa no Rīgas, kuru viņš spēja dāvināt. Cilvēkam arī jāpiemīt lielai kaislei un vēlmei, lai spētu no savas sirds rādīt citiem ko brīnišķu, jāspēj to pasniegt tā, ka citi saprot. Manuprāt, lielisks piemērs cilvēkam, kuram ir dziļa sirds, degsme darīt lietas, kuras viņš dara un rīko, ir Aigars Nords, Rīgas lattelecom maratona rīkotājam. Ja nekļūdos, Rīgas maratons šogad norisinājās jau 28. reizi, kas, manuprāt. Ir apbrīnojami. Šajā gadā piedalījās dalībnieki no 78 valstīm, kopumā vairāk kā 37000 dalībnieki. Intervijā atbildot uz jautājumu par to kā viņam izdodas savākt tik daudz cilvēku, Aigars Nords atbild: “Viņi paši to izdara. Es viņiem tikai pielaidu skriešanas vīrusu.” Lai pulcētu tik daudz cilvēkus uz vienu pasākumu, ir patiesi jāmīl tas, ko tu dari. Jābūt sirds dziļumos vēlmei padarīt kaut vai to pašu skriešanu par tik grandioziem svētkiem. Aigars Nords ir spējis pārvērst skriešanu, daudzu nemīlētu nodarbi, par svētkiem, kuru atzīmē un atbalsta pat tie, kuri neskrien.

Ir daudz tādi cilvēki, sirds dziļi, daži populāri, daži ne tik, bet daži pat tādi nevēlās būt, bet tomēr viņus visus vieno tas, ka sirdīs viņi ir dziļi. Ir pašam jāvēlās viņus atrast un ieraudzīt, jo tikai tad tu spēsi redzēt vairāk un plašāk, bet, ja tu patiesi vēlēsies viņus redzēt, paskaties arī spogulī, jo cilvēks bez dziļas sirds nespēs atrast kādu, kam tāda ir. Jāspēj sameklēt parastajā neparastais, jo kaut vai attiecības ar mājdzīvnieku var būt ļoti dziļa un ciešas, citam, piemēram, sunītis var būt kā ģimenes loceklis, persona, savukārt citam, tikai mājas sargs.

Atpakaļ uz sarakstu