Pārspriedums ID 3

21. gadsimts ir mans gadsimts. Tas ir tikko iesācies, bet pārmaiņas ir lielas un jūtami pamanāmas. Kultūras pasaulē pārmaiņas izpaužas ar to ka cilvēkiem ir iespēja ceļot, izbaudīt, redzēt visu ar savām acīm. Tehnoloģijas ari ir strauji attīstījušās, ka pat informācija, mūzika kuru kādreiz bija jameklē bibliotēkās vai veikalos ir tikai pāris datora peles klikšķu attālumā. Mans gadsimts ir jaunu vertību, interešu un tehnoloģiju gadsimts.

Manu gadsimtu var redzēt dažādi, bet lielākā daļa redz tikai ekrānu. Šajā gadsimtā var redzēt, kā tehnoloģijas aizvieto, kādreizējās ikdienas lietas. Grāmatas vairs nav nepieciešamas, ir nepieciešams tikai planšetdators, kurā ir pieeja tūkstošs grāmatām. Var redzēt kā tehnoloģija aizvieto cilvēku, vairākās nozarēs, bet mums no tā neizbēgt, jo vienmēr visu sev atvieglojam. Vēl bieži redzams kā iepriekšējās paaudzes strīdās ar jauno dēļ niekiem, piemēram, kādreiz viss esot bijis labāks un jaunieši neko nesaprot. Bet iepriekšējā paaudze pati nesaprot, kādas iespējams ir pavēris jaunais gadsimts, ir iespēja redzēt visu pasauli, cilvēks vairāk nekur nav piesiets. Savu gadsimtu es redzu kā brīvu, mierīgu un atvieglotu.

Ieklausoties šajā gadsimtā ir ļoti interesanti, jo jebkuram cilvēkam ir iespēja izteikties. Tas ir gan labi, gan slikti, dēļ tā, ka viltus informāciju vai nepatiesu informāciju ir viegli izplatīt. Mūsdienās ir problēma ar nepatiesu informāciju, labs piemērs ir plakanās zemes teorija. Teorija par plakanu zemi izklausās nepatiesi, bet dažas slavenibas un liela cilvēku grupa domā pretēji. Tas ir tikai viens no neskaitāmiem piemēriem, bet pozitivais, tomēr, ir vairāk. Ieklausoties visos kopumā var dzirdēt, ka pasaule vēlas mieru un izaugsmi.

Ar sava gadsimta izprašanu man, dažbrīd, ir problēmas. Jauniešu vērtības ir daudz savādākas nekā kādreiz. Viņiem interesē vairāk ceļošana un jaunas pieredzes, bet neviens neiedomājās cik tālu ir iespējams aizceļot ar litertūras palīdzību. Daudziem jauniešiem ir zudusi sava identitāte un tie, savā mērā, ir kluvuši par aitām, kuras seko lidzi slavenībām vai saviem elkiem. Manuprāt iepriekšējā paaudze arī neizprot mūs, jauniešus, bet vienalga pieņem. Tomēr, lēnām, es, sāku izprast savu gadsimtu, tas ir ļoti straujš un ar daudz interesantām idejām, kuras pirms tam nav pieredzētas.

Cilvēki sev tik ļoti atviegloja sev dzīvi, ka paši sev izrok bedri. Tehnoloģiju sāk aizvieto cilvēku un tā ir neatņemama sastāvdaļa no ikdienas dzives. Cilvēkiem tiek sniegta iespēja izteikties, bet tas ir mūsu pašu ziņā, ko mēs uzklausam un kam mēs ticam. Mūsdienu jauniešus ir grūti izprast, bet ar laiku viss noskaidrosies. Pasaule ir kļuvusi brīvāka un mierīgāka.

Atpakaļ uz sarakstu