Pārspriedums ID 30

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Priekš manis šis ir brīnišķīgs laiks un brinišķīgs gadsimts kurā dzīvot – 21. gadsimts. Ir paveicies ka varu dzīvot brīvā pasaulē un galvenais brīvā valstī, kurā nevalda korupcija, kurā nav ierobežojumi ko un kā dzīvot. Es varu brīvi izpaust savu viedokli un domas, man nav jābaidās, ka mani var izsūtīt prom no valsts, no ģimenes, no mājām. Es varu justies droši.

Mūsu 21. gadsimtā man kā jaunam cilvēkam ir daudz dažādu iespēju, es varu brīvi izvēlēties savus tālākos dzīves plānus, kur dzīvot, kur mācīties, kur strādāt. Šijā gadsimtā vairs nav noteiktu “būru” pēc kā jādzīvo, es nejūtos ieslodzīts un manu iespēju izvēle ir mani griesti kuri nebeidzas.

Runājot par izglītību, es atkal varu brīvi izvēlēties savas studija, savu skolu. Man nav jāpaliek Latvijā, jo tā redziet ir pieņemts, es varu braukt prom un attīstīt sevi kā vien vēlos un kur vien vēlos, un tas ir brīnišķīgi ka varu brīvi pēc savas izvēles doties kur vien gribu sevi pilnveidot. Un iespējams pēc tam atgriezties Latvijā, savā dzimtenē, un dalīties ar citiem, ar savām zināšanām. Šis gadsimts ir attīstības gadsimts, tā vien liekas nu kur vēl tālāk, taču ar katru dienu pasaule kļūst attīstdāka un advencētāka. Šis ir tas laiks kad mēs varam salikt savas galvas kopā, kā tauta un izgudrot jaunas lietas, lai visi zin Latviju, lai pasaulē runā par Latviju.

Kā jau minēju šis ir attīstības laikmets, un tāpēc šis arī ir tehnoloģiju laikmets. Šīs tehnoloģijas ir tik advencētas, ka drīz vairs melno stradnieku un ofisos sēdošo cilvēku nebūs vajadzīgi, jo visu pārņems tehnoloģijas. Tas ir baisi, jo pēc cilvēka kā tāda vairs nebūs vajadzības, jo būsim godīgi uzņēmumiem būs izdevīgāk nodarbināt robotus, jeb mākslīgo intelektu, jo – nav jāmaksā algas, nevajag brīvdienas, nevajag pārtraukumus, viņi nesaslimst, viņi negurst, uzņēmumiem tie ir tīrākie ienākumi.

Mana māte bija uz konferenci Lietuvā kur sieviete stāstīja par šo tēmu, un vienīgais kam cilvēks būs vajadzīgs tabus, lai viens ar otru parunātu, profesija, kā psihologs būs ļoti pieprasīta. Un te pierādās cik attīstīts ir šis gadsimts, attīstībai nav robežu.

Šis ir tas gadsimts, kad mūsu tēvzemei, mūsu mājām, mūsu valstij paliek 100 gadi. Tas ir ļoti liels sasniegums un lepnums, kad varu dzīvot gadsimtā, kurā manai valstij paliek 100 gadu. Šis gadsimts ir atnacis ari līdz mūsu valstij, to ļoti labi var redzēt pēc valsts attīstības, un kontaktiem ar ārpasauli, ar citām lielvalstīm.

Dzīvojam, attīstamies mācamiem, un galvenais baudam šo gadsimtu.

Atpakaļ uz sarakstu