Grāmatu brīnumainā vara.
Pasaulē ir daudz dažādu žanru grāmatas. Ikkatram cilvēkam ir savi uzskati, savs viedoklis un sava gaume, pamatojoties uz kuru viņš izvēlās grāmatu, kuru vēlās izlasīt. Man izvēloties grāmatu, kuru es lasīšu, ir svarīgi, lai grāmatas saturs būtu aizraujošs, balstīts uz reāliem dzīves notikumiem, pamācošs, viegli uztverams un lasītos vienā elpas vilcienā.
Viena no grāmatām, kas balstīta uz reāliem notikumiem, ir Ēriha Marijas Remarka grāmata “Rietumu frontē bez pārmaiņām”. Šī grāmata atspoguļo jaunatni 1. Pasaules kara laikā. Jaunieši ir gatavi doties frontē nedomājot par to, ka iespējams atpakaļ viņi neatgriezīsies. Lasot šo grāmatu, ir iespēja izjust visas sāpes un pārdzīvojumus, kurus izjūt grāmatas varoņi, jo grāmata ir sarakstīta drosmīgā valodā.
Alberts Bels “Būris” – romāna galvenā doma, kura liek aizdomāties par savām dzīves vērtībām, ir tas, ka ikkatrs cilvēks nes sev līdz mākslīgi izveidotu būri jeb komforta zonu, aiz kuras var paslēpties. Bet gadījumā, ja dzīve noliek uz ceļiem un iesloga reālā dzelzs būrī, kā tas notika ar Bērzu, izeja ir tikai viena – nepadoties, nekrist izmisumā un par katru cenu cīnīties, lai izdzīvotu un tiktu brīvībā.
Mihaila Bulgakova romāna “Meistars un Margarita” pamatā ir labā un ļaunā pretstats. Velns ierodas uz zemes, lai sludinātu ļauno, bet redz, ka ļaunums jau ir pārņēmis virsroku pār labo. Tas nebūt nenozīmē, ka dotajā situācijā velns ir ļaunais varonis. Manuprāt, tieši otrādi, velns ierodoties sludināt ļauno, velējās parādīt, kāda patiesībā ir pasaule.
Katra manis izlasītā grāmata atstāj sava veida atspiedumu manā atmiņā. Katra grāmata kaut ko pamāca un vairāk vai mazāk iespaido mani. Katra manis izlasītā grāmata aizrauj mani pa savam un atklāj man kaut ko jaunu. Katra grāmata liek pārdomāt manas dzīves patiesās vērtības. Manuprāt, tieši šī ir grāmatu brīnumainā vara.