Pārspriedums ID 304

Grāmatu brīnumainā vara.

Vai jūs esat kādreiz aizdomājušies, kādu ietekmi uz mums atstāj tikko izlasītā grāmata? Tā ir pilna ar atziņām, mācībām un notikumiem no dzīves. Grāmatām ir brīnumaina vara, jo tās var mūs pārliecināt, dot padomu un mācīt novērtēt to, kas mums ir apkārt. Ir vairāki grāmatu tipi, piemēram, mācību grāmatas, no kurām var mācīties matemātiku vai angļu valodu. Romāni, kuros ir tādas dzīves mācības un atziņas, ar kurām mēs dzīvojam visu atlikušo dzīvi, jo grāmatām ir liela vara.

Viena no grāmatām, kas man paliks prātā ir Alberta Bela romāns “Būris”. Kāpēc? Jo šī grāmata man palīdzēja atbrīvoties, no būra, gluži tāpat kā galvenajam varonim Kārlim Dindānam. Šis iekšējais būris radīja ļoti daudz šķēršļus manā dzīvē, bet, izlasot šo romānu, es sapratu, ka nav no kā baidīties. Ir jāpārvar sevi un jātiek pāri grūtībām. Protams, es pati to būri sevī izveidoju un nelaidu vaļā, tas viss bija tikai psiholoģisks šķērslis.

Savukārt Džona Grīna romāns “Mūsu zvaigžņu vaina” pārvalda pār mani ar pavisam citu atziņu. Galvenā varone Heizela man iemācīja, ka dzīvē ir jānovērtē viss, kas man ir dots, un jāpriecājas par katru sīkumu. Kopš es izlasīju šo romānu, es uz notikumiem skatos no divām pusēm un mēģinu saskatīt kaut ko pozitīvu. Ar šo atziņu es dzīvoju jau trīs gadus, un, tas nozīmē, ka šim Džona Grīna romānam ir liela vara, kas ir mani pilnībā pārņēmusi.

Manuprāt, viens no drūmākajiem Rūdolfa Blaumaņa romāniem ir “Raudupiete”, no kura es arī guvu vienu brīnumainu atziņu – ar naudu nevar nopirkt mīlestību. Radupietei bija dēls Matīsiņš no bagātā vīra, kuru viņa nemīlēja, bet mīlēja Kārli. Viņas vīrs nomira. No mīlestības pret Kārli Raudupiete sāka palikt traka, viņa pat neizglāba Matīsiņam dzīvību, un tas noslīka akā. Beigās Kārlis apprecēja citu sievieti. Raudupietei nevajadzēja mīlestības dēļ nogalināt savu dēliņu, jo ar to viņa būtu bijusi laimīga.

Izlasot jebkādu grāmatu mēs gūstam atziņu vai dzīves mācību, ar kuru dzīvē bieži nākas sastapties. Tāpēc, manuprāt, grāmatām ir gan liela vara, gan loma mūsu dzīvē. Es uzskatu, ka grāmatām ir ļoti liela vērtība, kas nevar izzust. Tieši otrādāk, mums ir jānovērtē tas, ko mums dod grāmatu autori, lai zinātu, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās. Nav jābaidās no tā, ka grāmatām ir brīnumaina vara, jo tas tikai mūs psiholoģiski padara stiprākus un gudrākus.

Atpakaļ uz sarakstu