Grāmatu brīnumainā vara.
Kāpēc ir izgudrotas grāmatas? Lai mācītos, izklaidētos, lai vieglāk iemigtu pirms miega, lai ietekmētu domāšanu. Grāmatas man agrāk bija kā tāds lielais biets. Tikai tagad, sasniedzot 18 gadu vecumu, sāku apzināties kāda vara tām ir. Šī gada laikā esmu lasījusi daudz grāmatu. Kādas ir manas dzīves vērtības? Kas ir cilvēks, un kā viņš “darbojas”? To man ir iemācījusi grāmata.
Katram ir sava vērtību skala un ceļš uz laimi. Mana vērtība ir ģimene un mīlestība. Ko gan es darītu bez saviem mīļajiem un tuvajiem. Bet, vai var aizmirst mīlēt? Patiesībā jau tas ir tik vienkārši. Mūsdienās ir aktuāli studēt ārzemēs. Es esmu nolēmusi palikt Latvijā, bet mans draugs – studēt ārzemēs. Iegrimstot savā ikdienas rutīnā, ātri var aizmirst par rūpēm, kuras nepieciešamas attīcībām, kas ir kā mazs ziediņš, kurš jālaista, lai tas nenovīstu. Lasīju L. Moriartijas romānu “Ko Alise aizmirsa”. Tajā bija par sievieti, kura 40 gados zaudē atmiņu un tagad domā, ka viņai ir 30. Trīsdesmit gadi ir īstais laiks, kad viņa ir uzsākusi veidot ģimeni ar savu vīru, kuru neprātīgi mīl. Bet pēc desmit gadiem norit šķiršanās process ar lielu naidu, tikai galvenā varone Alise to nespēj saprast, kā gan tas, varēja gadīties. Mīlēt ir tik viegli, bet aizmirst mīlēt – vēl vieglāk. Mīlestība nevar pazust par to var tikai aizmirst, nepievēršot tai vajadzīgo uzmanību.
Man ļoti patīk psiholoģijas grāmatas, izprast cilvēkus, iepazīt viņus. Lai gan R. Blaumaņa darbs “Purva bridējs" nav skaitāms pie psiholoģijas grāmatām, tā tomēr parādīja vienu no cilvēka īpašībām – cilvēks nemainās. Edgars solījās Laurai, ka pārstās dzert, bet vai tā patiešām notika? Kad cilvēks kaut ko ļoti grib, viņš apsolīs jebko, lai to iegūtu. Uz cik ilgu laiku viņš pildīs savu solījumu? Kamēr sapratīs, ka ir ieguvis to, ko vēlas un tā tas arī paliks. Šī ir tikai viena no īpašībām, kuru apjautu no grāmatas. Patiesībā jau katrā grāmatā var ieraudzīt kādu cilvēkam raksturīgo īpašību, par kuru ikdienā nemaz tā neaizdomājamies.
Grāmatām ir vara! Man grāmatas nozīmē apzināšanos, kas man ir svarīgi un kādi mēdz būt pasaules iedzīvotāji. Es izvēlos grāmatas par cilvēku izzināšanu. Bet ir arī citi veidi kā izmantot grāmatas. Piemēram, latviešu vēstures grāmatās radīsies pavisam citādāks skats uz pagājušo gadsimtu, kurā bija karš, salīdzinājumā ar Krievijā rakstītām grāmatām par šo laika periodu. Vara grāmatās var izpausties dažādi. Taču kaut neapzinoties, bet katra izlasītā grāmata “iesēs” galvā kādu uzskatu un jaunu patiesību.