Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Laikam ritot, katra jaunā ēra sākas ar kaut ko, kas ir ieguldījums nākotnē. Tie bija šķēpi, harpūnas un uguns līdz mēs esam nonākuši līdz gadsimtam, kad kodolieroči jau ir katrai valstij. Šis gadsimtu tekošais periods mums ir atnesis ne tikai ieročus, bet arī papildlīdzekļus, lai atvieglotu mūsu dzīves, kā arī, lai tās padarītu interesantas un izklaidētu mūs, un, lai mēs zinātu krietni vairāk par mūsu kultūru, kas ir tecējusi līdzi laikam un papildinājusi sevi ar vēl daudzām iespaidīgām idejām vai brīnumiem. Ja mūsu priekšā šī visa nebūtu, tad tikai retums cilvēku spētu nesajukt prātā jo cilvēki ar savām atkarībām nespēj cīnīties.
Ieraudzīt kaut ko prātam neaptveramu cilvēki ir gatavi vienmēr. Manuprāt jaunākās tehnoloģijas – datori, telefoni, televizori, spēļu konsoles ir cilvēku lielākā vājība, bet pārdevēju lilākais ieguvums. Šajā gadsimtā cilvēks uzķeras uz tādām lietām, jo tās ir pilnīgas dzīves atvieglojums. Telefonā ir pieejams internets, kur var atrast informāciju. Telefonā ir pieejama navigācija, dēļ tās cilvēki paliek tik truli, ka pat nespēj paši atcerēties, kur dzīvo, bet kāpēc gan tas ir jādara ja “Waze” pats zin. Protams, ka neko nevar teikt par internetu, tas tik tiešām atvieglo dzīvi, informācijas uzņemšanā un saziņā. “Apple” kompānijas dibinātājs Stīvs Džobs savu pirmo datoru izveidoja, lai cilvēkiem būtu jauni iespaidi, nevis bezjēdzīga atkarība un laika kavēšana.
Saklausīt jaunas skaņas un stilus mūzikā šim gadsimtam sākoties, daudziem cilvēkiem bija grūti to pieņemt, jo pārmaiņas bija grandiozas. Pārejot no rokenrola uz popmūziku 2000. gadā bija graujoši. Pat Disko mūzika bija noiets etaps, tagad ļoti populāra ir tā saucamā elektro mūzika. Ļoti bieži tautā sauc šo mūziku par “tucenieku” jo reti kuram patīk. Tās laikam būtu lielas pārmaiņas šajā gadsimtā, kurā esmu uzaudzis. Paskatoties uz jaunajiem māksliniekiem var redzēt, ka izmainijies pats šis dziedāšana veids un neviens vairs nespētu nospēlēt rokenrolu, kā Bill Haley. Vai mēģināt līdzināties Maiklam Džeksonam, kas bija pēdējais, pasacītais, Disko mūzikas pamatlicējs.
Izprast mūsu gadsimta kultūru ir ļoti sarežģīti jo tā strauji paplašinās. Ļoti lielu popularitāti ir ieguvis kino un teātris. Pie kultūras varam pieskaitīt ļoti daudz lietu, sākot ar tradīcijām un beidzot ar operu. Es gan savu gadsimtu izprastu vairāk ar izklaidi jo mūsdienās ļoti populāri ir improvizācijas teātri, kas ir smieklu nesoši un devoši. Amerikas 19. gadsimta dižākais izklaidētājs savā autobiogrāfijā reiz teica: “tu esi labs komiķis tikai tad, kad cilvēkiem liec smaidīt”. Manuprāt mans gadsimts ar to ļoti saistās. Smiekli, izklaidētāji, tas viss ir nepieciešams. Tas būtu šī gadsimta jaunākais izveidotais izgudrojums.
Katrs gadsimts ir atšķirīgs, bet šajā gadsimtā, kurā es dzīvoju ir jāizdara visu ko vien varam jo katram ir dota šī iespēja un saskatot atšķirību, saskatām galveno domu.