Pārspriedums ID 31

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Dzīve, kurā esam nonākuši un dzīvojam, ir vide, kuru paši mēs nevaram un nevarējām izvēlēties dzīvot, jo to izlēma dievs un mēs esam šajā gadsimtā, kuru dzīvojam. Mūsu gadsimts ir ilgs un šis gadsimts ir nozīmīgs, svarīgs ja reiz esam nonākuši šeit dzīvot.

Dzīvot šajā gadsimtā ir ļoti labi, salīdzinot visus iepriekšējos kādi ir bijuši, un kādi viņi salidzināmi grūti un smagi ir bijuši, tad šis gadsimts ir vismierīgākais. Redzot un dzīvojot šajā gadsimtā, cilvēki var izbaudīt šo dzīvi un dzīvot mierīgi, kā piemēram var izbaudīt kultūru, aizejot uz kādu teātri, vai arī izbaudīt ceļojot un redzēt, kas ir mainījies no iepriekšējiem gadsimtiem un kas jauns ir radies. Runājot par kultūru, ko var ieraudzīt, Liepājā, vēju pilsētā, ir skaistas vietas ko apskatīt, kā piemēram tas pats Liepājas teātris, vai no vēstures mazliet var uzzināt Liepājas muzejā, redzēt senākas lietas kādas bijušas iepriekšējos gadsimtos un salīdzināt, kas ir mainījies līdz šim mūsu gadsimtam.

Saklausīt gadsimtu var arī, jo mūzika šajā gadsimtā un arī iepriekšējā ir svēta lieta, bez tā dzīvot nevar neviena būtne. Pieņemsim Liepājā uzceltā jaunā, lielā Dzintara koncertzāle, kur cilvēki šajā gadsimtā var izbaudīt šī gadsimta mūzikas kultūru un iespējams arī kādu iepriekšējā gadsimta mūzikas kultūru, vai arī slavenie vispārējie Latvijas Dziesmu un Deju svētki, kuri notiek Rīgas Mežaparka estrādē jau no 19. gs un vēljoprojām turpinās, lai varētu saklausīt šī gadsimta mūzikas kultūru. Šajā gadsimtā saklausīt, kas notiek, cilvēki īsti nezina, kas ir mūzikas kultūra, mūsdienu cilvēki ir ļoti aizņemti, lai ar tādām lietām nodarbotos, viņi uzskata, ka tas nekas nav. Saklausīt gadsimtu var arī ne tikai ar mūziku, bet arī caur visām citām vietām, kā piemēram ziņās, kas notiek apkārt pasaulē šajā gadsimtā, vai arī komunicējot ar citiem, kas notiek valstī, vai pašmāju pilsētā, vai pasaulē.

Izprast šo gadsimtu ir visgrūtāk, jo cilvēki nezina ko īsti darīt, viņi cenšas dzīvot tālāk, lai viss būtu labi un izdzīvotu. Tomēr, dzīvojot Latvijā, cilvēki nespēj izprast, kas notiek un nezina kā ir dzīvot, lielākā daļa latviešu iedzīvotāju brauc prom, un vēlas braukt prom, jo nespēj dzīvot Latvijā par tādu naudu. Latvijā šajā gadsimtā ir grūti laiki pienākuši un cilvēki nespēj izprast ko darīt un kā dzīvot tālāk. Pasaulē visi zina, kas notiek un saprot, kas, kur notiek un kāpēc, taču Latvijā mūsu iedzīvotāji gan nesaprot un neizprot kas notiek, tāpēc cilvēki dodas un vēlas doties prom no valsts, lai varētu dzīvot un izdzīvot sakarīgi dzīvi.

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu ir no vienas puses viegli, ja protams cilvēki to vēlas, taču arī ir diezgan grūti, jo neviens nezina, kā dzīve var izvērsties katram un beigties. Dzīvot šajā gadsimtā cilvēkiem ir dota iespēja visu darīt, uzzināt vēsturi no iepriekšējiem laikiem, izbaudīt kultūru, mīlēt dzīvi un dzīvot, viss ir iespējams ja paši to vēlamies.

Atpakaļ uz sarakstu