Pārspriedums ID 32

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsu gadsimts ir diezgan sarežģīts, diezgan neizprotams un izprotams. Katrs cilvēks, katrs vecums izprot mūsu gadsimtu ar savādāku skatpunktu. Daudzi cilvēki ir izdzīvojuši jau divus gadsimtus un tas patiešām ir vienreizīgi. Šie cilvēki ir ļoti īpaši mūsu mīļajā Latvijā.

Es uzskatu, ka iepriekšējais gadsimts bija daudz skarbāks, nekā šis, jo īpaši Latvijā. Šie cilvēki, kas ir dzīvojuši divos gadsimtos to ļoti labi redz. Protams citām valstīm šis gadsimts arī nav viegls, piemēram tajās kur ir karš, jo cilvēkiem ir jāmūk, lai sevi pasargātu.

Mūsdienās cilvēki, kas ir dzimuši šajā gadsimtā ļoti atšķirās, viņi ir savādāki. Daudzi nezin daudzas lietas. Šis gadsimts ir tehnoloģiju gadsimts. Visur ir daudz roboti, mašīnas, kas pašas brauc. Viss notiek uz datoriem, planšetdatoriem un telefoniem. Mūsdienās ja nav “wi-fi”, kas ir internets, tad dzīve sāk apstāties.

Var ļoti redzēt to, ka šis gadsimts ir savādāks, jo kūltūrā arī viss kaut kas mainās. Ir kaut kas jauns, ir kaut kas, kas pazūd, jo visiem tas šķiet garlaicīgs. Piemēram festivāli, šī tēma mūsdienās ir aktuāla un parādās ar vien vairāk katru gadu. Citos gadsimtos tie nebija tik bieži un daudz, un dažādi. Ir protams tādi kas ir saglabājušies no iepriekšējā gadsimta. Kā arī izstādes, tās ir jau gadsimtiem ilgi, bet mūsdienās viņas ir modīgākas un savādākas nekā citas kādreiz.

Protams ir daž ne dažādas tradīcijas un pasākumi, kas iet no gadsimta uz gadsimtu. Tas ir ļoti interesanti, ka cilvēki to spēj saglabāt un turpina rīkot. Vispopulārākais, kas ir saglabājies no iepriekšējā gadsimta ir Latvijas vispārīgie Dziesmu un Deju svētki. Šajos svetkos katru reizi piedalās tūkstošiem jauniešu. Tas pat ir ļoti šokējoši, ka tik daudzus cilvēkus tas aizrauj. Kad piedalās šajos svētkos tu iegūsti vienreizēju pieredzi uz visu mūžu. Tās sajūtas, tas prieks, tās pozitīvās emocijas, tas ir kaut kas vienreizējs.

Manu prāt, lai arī cik ļoti katrs gadsimts mainās vienmēr paliks kaut kas tāds, kas visu vecuma cilvēkus vienos. Es ļoti arī ceru, ka turpmāk un arī citus gadsimtus notiks Latvijas vispārīgie Dziesmu svētki.

Ja cilvēks vēlēsies viņš vienmēr varēs izprast; ieraudzīt un saklausīt savu gadsimtu Tas pat ir loti interesanti. Turpāk arī vajadzētu turpināt pilnveidot nākamos gadsimtus ar iepriekšējo gadsimtu tradīcijām, svētkiem un kā arī izstādēm.

Atpakaļ uz sarakstu