Pārspriedums ID 326

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad daudzas tehnologijas attīstās un mēs varam redzēt šo revolūciju mums apkārt.

Esmu dzimis 20. gadsimta beigās un nevarēju spriest kādi laiki bija. 21. gadsimts ir laiks kurā es esmu audzis, pabeidzu bērnudārzu, mācijos un tagad beidzu skolu. Es atradu savus labākos draugus un iemācijos daudzas lietas. Pateicoties jaunām tehnologijām es mācos programēt un varu taisīt vieglas spēlītes datoram vai tālrunim.

Varam ieraudzīt kā attīstās Latvija, it īpaši, no 2004. gada, kad iestājas Eiropas Savienībā. Pēc pieaugušo cilvēku stāstiem es salīdzinu pilsoņu dzīvi pirms un pec. ES dzīvot klust vieglāk. Latvieši konkurē ar citu valsts iedzīvotajiem labāk, jo zin vairāk valodu un attīstas. Mūsu, latviešu, tautu ciena visā Eiropā un tas arī ir 21. gadsimta gājiens. Protams, ir arī slinki, kuri dzīvo pēc principa. “Neko nemācīšu, lai dzīve iet kā ir”. Cilvēki kuri prokrastinē un degradē, arī viņu dēļ Latvija attīstas ne tik strauji kā varētu.

Kā es varu saklausīt savu gadsimtu? Vai pietiek mūsu slaveno muzikantu vai grupu dziesmas? Manuprat, “Prāta Vētra” ir 21. gadsimta mūziķi, kuri palīdz jaunākai paaudzej atrast personalo dzīves ceļu, motīvē mūs. Latvijas mūzika tapat ir slavena ar tautasdziesmām, to mums ir visvairāk nekā citās pasaules valstīs Tautasdziesmas nes gadsimtu tradīcijas un cilvēku domas, arī tāpēc tās ir ieklautas “Unesco” aizsardzībā. Mūzika ir tas, kas palīdz grūtajos laikos, pārdzīvot nelaimes.

Šogad es daudzas reizes biju Latvijas Nacionālā teātrī, bet pēdejo reizi skatijos “Svina Garša” izrādi. Es zinu, ka arī grāmata tika uzakstīta 21. gadsimtā un tas palīdz saprast labāk autora domas un, protams, ko viņš gribēja teikt. Teātris precīzi atspoguļo sabiedrības kultūru. Tāpat nereti rāda arī literatūras sastāvdaļu. Mūsdienu grāmatas labi atspoguļo gan vēsturiskus notikumus, gan prot ieinterisēt ar saviem sižetiem daudzus lasītājus. Gan mūsu “Mākslas muzejs” un citi, saistīti ar jaunās mākslas stravu, ir aktuāli. Pēc manām domām modernās gleznas izskatās skaistāk par pagājušo gadsimtu gleznām.

Es dzīvoju 21. gadsimtā un esmu daļa no jaunās paaudzes. Pec neliela laika mana paaudze varēs lemt Latvijas likteni un tas būs redzams gan pasaulē, gan Latvijas iekšpolitiska, ikdienas dzīvē. Mana paaudze tika un tiks izglītota un uzaudzēta ar vecāku un pagātnejas kulturas palīdzību, tāpat kā ar daļu no sava, 21. gadsimta kultūru. Mums visiem vajag ieraudzīt, saklausīt un izprast savu gadsimtu! Ceru, ka mēs varēsim apmierināt ar savām rīcībām vecākus un nākošās paaudzes.

Atpakaļ uz sarakstu