Pārspriedums ID 33

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdienās grasi lietas atšķiras, kādas tās bijušas pirms vairākiem gadiem, tehnoloģijas tiek izmantotas jebkur un lēnām, bet pārliecinoši ejam uz to, lai darbi tiktu darīti ar algoritmu un datoru palīdzību.

Manuprāt, viena no svarīgākajām šī laikmeta iezīmēm ir ieraudzīt, saklausīt un izprast tieši tehnoloģiju būtību un palīdzēt citiem to izprast, piemēram, vecākā gājuma cilvēkiem, kuriem nav tik viegli adaptēties šim tehnoloģiu laikmetam.

Ieraudzīt, to ka mūsdien sabiedrībā, bez tehnoloģijām neiztikt un tā pa visam nav slikta lieta, jo mūsu ikdienišķie darbi tiek atviegloti daudzkārt. Lai, kā daudziem cilvēkiem vēlētos teikt, ka tehnoloģijas viņiem nevajag. Tās viņi redz visūr, vai teātra afišās ko apskata elektroniski, lai izplānotu nākošo teātra apmeklējumu. Vai vienkārši samaksājot rēķinus elektroniskā veidā, un ieejot pārtikas veikalā izvēlas elektronisko kasi pie kuras kasierei-im nav jābūt blakus.

Saklausīt, tehnoloģiju ieteikmi var visūr pat dažam šķietamajā vecmodīgajā radio kur bieži vien stāsta par jaunākajiem tehnoloģiju, trendiem. Vai globālajā tīmeklī, lasot, klausoties ziņas vai savādāk iegūstot sev vēlamo informāciju. Un saprotot cik liela ietekme uz mūsdienu vidi ir tieši šīm lietām.

Izprast, tehnoloģijas manuprāt ir tieši viena no svarīgākajām īpašībām. Piemēram, darba izvēlē, lai kas pašlaik liekas aktuāls pēc pāris gadiem vairs var nebūt. Jo to vienkārši aizstās, māklīgais intelekts vai kāds cits ar datoru darbināms paveids. Izprotot tieši tehnoloģijas, paveras uz dzīvi cits skats, plašāks ieskats ko cilvēks var paveikt.

Protams, visam šim ir arī sava ēnas puse, kā daži var domāt. Bērni augot neiet tik daudz , kā agrāk spēlēties ar sava vecuma draugiem. Pāris vārdos sakot nedara tik daudz aktivitāšu brīvaja dabā. Sēžot pie savām viedierīcēm pilnībā neizbauda bērnību. Bet es šeit nesaskatu neko sliktu laikam ejot viss mainās un protam visi vienmēr saka, “ai cik labi bija kādreiz”. Bet tieši šijā laikmetā mēs izgudrojam tik daudz jauna un medecīna arī nav bijusi tik atīstīta, kā mūsdienās. Tapēc es saku viss iet uz labo pusi un kā tam jābūt, tā tas arī notiks.

Atpakaļ uz sarakstu