Pārspriedums ID 334

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmata – kaut kas īpašs, brīnumains. Viņa spēj atklāt kaut ko jauno, spēj izvairīt no slikta garastāvokļa, spēj parādīt dzīves jēgu, kad palika slikti.

Katru dienu es baudu kaut kādas jaunas emocijas, jo, lasot, vienmēr rodas spilgts iespaids, ka es esmu tur, blakus varoņiem, ka visa mana dzīve sastāv no piedzīvojumiem … Gandrīz gadu atpakāļ, es sāku lasīt latviešu autoru grāmatas. Visvairāk mani interesē vēsture, detektīvi un romāni, tieši tāpēc es izvēlējos Māra Bērziņa grāmatu “Svina garša”. Šīs darbs kļūva par manu vismīļāko. M. Bērziņš tik fantastiski spēja paralēli atspoguļot pusaudžu dzīvi Otrājā pasaules karā gaitā, mīlestību, vēstures faktus, ka arī dzīves grutības, kurus sastop galvēnie varoņi. Ir grūti pateikt, ko tomēr man dod tāds romāns, kur ir daudz bezžēlības, daudz nāves un agressijas … laikām, es ievēroju to, kā cilvēki cīnās un iet tālāk, viņi nepadodas. Šī grāmata spēja mainīt manu dzīvi. Vēl gadu atpakaļ, es bieži raudāju, man vienmēr bija grūti cinīties, bet tagad, es priecājos par visādiem sīkumiem, es cēru, ka viss izdosies, galvēnais – nepadoties. Tas viss – pateicoties “Svina garšai”. Šai grāmatai ir īsta brīnumainā vara.

Manā mājas bibliotēkā ir vēl viena grāmata, kurai ir milzīga nozīme. Tā ir Dainas Tabūnas grāmata “Pirmā reize”. Vispirms, man liekas, ka šī grāmata ir piemērota bērniem, tomēr es sāku lasīt … Septiņi stāsti par meitenes pieaugšanu likas man tik interesantas, ka es izlasīju šo grāmatu 3 reizes. Pirmā alkohola lietošāna, skolas problēmas, mīlestība, pieaugšana tas viss bija tik emocionāli un krāsaini aprakstīts, ka, lasot, es mēģināju iegaumēt visas galvēnās varones kļūdas, lai izvairītu savu dzīvi no tām.

Es uzskātu, ka grāmata ir viena no vissvarīgākam lietam dzīvē. Pateicoties literatūrai mēs varam izpaust savas domas, mēs uzzinām kaut ko jauno un ar gadiem grāmatas kļūst arvien populārāk starp pusaudžiem un pieaugušajiem. Māklsīgais intelekts, tostarp – internets, telefons, televīzors un t. t., spēj tikai bojāt veselību, bet grāmata uzlabo ne tikai garastāvokli, bet arī fantāziju, prātu un veselību. Tieši man ir grūti dzīvot bez lasīšanās. Katru dienu es cenšos lasīt kaut 10 – 15 lapaspuses, lai attīstītu smadzeņu darbību. Es pilnīgi piekritu un arī uzskatu, ka grāmatai ir brīnumainā vara, kura spēj mainīt cilvēkus un padara pasauli labāku.

Atpakaļ uz sarakstu