Grāmatu brīnumainā vara.
Grāmatu pasaule ir neizšķirstama. Katrā lapaspusē ir sava vēsture, kuru mēs atklājam, lasot grāmatas. Man ļoti patīk realizēt attēlus, tēlus un sižetus savā galvā, jo tas mani iedvesmo. Tomēr, nevisas grāmatas dod man iedvesmojušo garastāvokli, bet ir trīs autori, par kuriem es gribu pastāstīt, jo viņi ir mani tuvinieki dvēsēles sājūta. Viena no ievērojamākājiem autoriem ir Zenta Mauriņa ar savu darbu no esejas krājuma “Mūžīga mīlestība”. Rīgas mīļotājs Aleksandrs Čaks ar dzejas krājumu “Sirds uz trotuāra”. Un ironiska Regīna Ezera ar savu romānu “Aka”.
Zenta Mauriņa – visiedvesmojuša personība Latvijas literaturā. Bērnība viņa saslimojusi ar bērnu trieku (poliomelītu) un visu mūžu viņa bija ratiņos.
Bet kadreiz viņa teica: “Arī ratiņos sežot, var ko sasniegt”. Un tā frāze viņai bija kā devīze dzīves. Rakstot par savu dzīvi, par dzimteni, viņa atdēvās visa, tā kā esejā “Mūžīga mīlestība”. Kāpēc tieši šīs darbs no esejas krājuma man ir tuvs? Tāpēc kā, tur es atradu sevi. Atradu dzimtenes mīlestību, kura arī man piemīt. Viņa atvēra man durvis – brīnumainā grāmatas pasaulē, kura es dzīvu, lasot viņas darbus.
Aleksandrs Čaks – vienīgais cilvēks, kurš varēja tik skaisti pastāstīt par Rīgu, par Rīgas ielam... Manuprāt katrā viņa dzejas krājumā ir tāda sājūta, ka tu ielpo Rīgas gaisu, jo viņš ļoti reālistiski stāstā par savu dzimteni. Es lasīju visus dzejas krājumus, bet ir vienīgais, kurš atbilst manai dvēselei, tas ir “Sirds uz trotuāra”. Kāpēc tieši šīs krājums? Tāpēc kā, tur es atradu tādas lietas Rīgā un Latvijā, kurus parastā dzīvē es neredzēju. Aleksandrs Čaks ir urbanista dzejnieks un tāpēc viņš iedvesmo Latvijas iedzīvotajus mīlēt savu dzimteni ar visam grūtībam.
Regīna Ezera – ir īsta romāntiķe. Tikai viņa varēja tik ironiski un īsti pastāstīt par mīlestību. Viņas romānā “Aka”, kurā es atrodu atbildes uz saviem jautājumiem, Regīna parādīja mums, kas ir mīlestības stūris un kā grūti ir izdarīt izvēle, ja no tā ir atkarīga tava dzīve. Šī grāmata man doda iespēju pārdomāt savas rīcības un saprot, ko es daru savā dzīvē nepareizi. Regīna stāsta mums par Lauru, galveno varone, kurai jāizvēle vienu viriešu: Riču vai Rūdolfu. Bet viņa nevar saprast, kurš no tiem ir labāk un ar kuru viņa var dzīvot pilnvērtīgā ģimenē.
Grāmatas ir mūsu zinašānas ieguldījums. Manuprāt, tieši grāmatas un īsta klasika padara no mums cilvēkus un personības. Latviešu literatūra atvera man acis uz pasaule apkārt, tāpēc tagad es varu konstatēt, ka grāmatu pasaule ir neizšķirstāma un bezgālīga. Lasiet un izpraustiet savu lasīšanas mērķi, atvēriet savu grāmatu brīnumainā vara!