Pārspriedums ID 356

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmata ir lieta, kas palidz man uztvert pasauli citādāk un arī paplašīnāt valodu krājumu, uzzināt par dzīves vertībam. Katra vārda, kas ir uzrakstīts grāmatā, var ietekmēt uz cilvēku dzīvi. Cilvēks var izmainīties un domāt citādāk. Varbūt grāmatai ir tāda brīnumainā vara, kas palidz izdarīt tas?

Izlasot grāmatu Jāņa Jaunsudrabiņa triloģiju “Aija”, es sapratu, ka viena rīcība var ietekmēt uz citu cilvēku dzīvi. Runa ir par galveno varenu Jāni un Ievu. Galvenais varonis Jānis apprēcejās ar Aiju, un viņš neko nepateica Ievai. Tad Ieva izdarīja pašnavību. Tas liek aizdomāties par to, ka viena vārda vai rīcība var izmainīt ne tikai savu dzīvi, bet arī citu dzīvi.

Lasot šī triloģiju “Aija”, es bija parsteigta, ka cilvēks var izmainīties un darīt sliktus lietu, lai dabūtu daudz naudu, labumu un arī slept patiesību. Galvenā varone Aija bija maza, laba meitene, bet viņa apprecējas ar vecu kungu, kam bija daudz naudu. Bet, kad viņa apprecējas ar Jāņi, viņa slep, ka viņai ir miļotājs un sita bērnus, lai viņi nepateiktu to Jāni. Tas liecina par to, ka laime – tas nav naudu, bet diemžēl galvenā varone nav sapratijusi tas. un viss beigās slikti.

Rūdolfs Blaumanis “Indrāni” ir otra grāmata par kuru, es uzskatu brīnumainu. Autors aprakstīja vienu ģimeni, kur katram ir savas dzīves vertībam. Vecākiem ir garīgas vērtības, bet Edvartam un viņai sevai Ievai ir materiālas vērtības. Lasot grāmatu, es ieraudzīju tādu problēmu, ka attieksme starp vēcakiem un bērniem. Tuvākie cilvēki sak dalīt mantojumu. Manuprāt, arī šodien šī problema ir ļoti aktuāla, jo katra dienu, piemēram, televizorā var ieraudzīt, ka daļa mantojumu starp tuvākiem cilvēkiem un vecāki sāk dzīvot ielā, jo bērni atņema viņiem māju. Kā arī tajā grāmatā un arī dzīvē tuvākie cilvēki kļust par svešakiem. Es domāju, ka grāmata liek aizdomāties, ka jācīn tas, ka mums ir tagad.

Es piedavāju divas grāmatu kuram, manuprāt, ir brīnumaina vara. Es domāju, ka katrai grāmatai, neatkarīgi no ta slikta vai laba grāmata, ir brīnumaina vara. Jā autors raksta, tad viņš grib kaut ko pateikt saviem lasītājiem un liek aizdomāties par dažādiem lietam. Šos gramatu man liek aizdomāties par dažādiem lietam. Izlasot grāmatu, es sāku skatīt uz lietam citādāk, un es varu pateikt, ka šos grāmatu ietekmēja uz manu dzīves uztvere.

Atpakaļ uz sarakstu