Pārspriedums ID 36

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu

Šis gadsimts ir informācijas gadsimts. Mēs šobrīd dzīvojam ūdensvīra laikmetā. Mūsu uzdevums ir ieraudzīt, saklausīt un izprast to. Mums ir pieejams ļoti daudz – internets, grāmatas, filmas, cilvēku viedokļi, tehnoloģijas, iespējas ir neierobežotas. Mums tikai atliek izvēlēties no visa klāsta, un saprast, kas no tā mums visvairāk ir vajadzīgs. Mēs pat varam aizgūt informāciju no iepriekšējiem gadsimtiem.

Ieraudzīt gadsimtu. Ejot par ielu, pastaigājoties, mēs to varam redzēt, kad cilvēki iet kā zombiji, lūkojoties savās ierīcēs, tik pat kā neieraugot to, kas notiek apkārt. Manuprāt daba ir skaistāka, mēs esam daļa no tās, mēs viņai, es gribētu teikt, piederam. Mums ir jādzīvo līdz ar dabu, nevis ar ierīcēm. Protams, ierīces strādā, atkarībā kādam nolūkam mēs viņas izmantojam. Mēs redzam robotus, virtuālās realitātes mums apkārt.

Saklausīt gadsimtu. Sāksim ar visbūtiskāko. Primārais ir saklausīt savu sirdi – tas ir visbūtiskākais šajā zelta laikmetā. To dzird katrs. Mums katram ir iespējams dzīvot tādā pasaulē, kādā vēlamies, tam par pamatu liekot darbu, enerģiju, laiku. Apstākļi ir jāveido pašiem nevis gaidīt, kad kāds, ko izdarīs Tavā labā. Kā bija tajā citātā – pats savas laimes kalējs. Viss notiks, kad noticēsi un ļausies visumam sevi pielāgot. Ieklausies – sadzirdēsi.

Izprast gadsimtu. Protams ir jāizprot šis gadsimts, taču nevajag izprast visu, tas ir lieki. Mēs šeit esam lielāku mērķu vadīti – kādam tā ir mūzikas veidošana, dzejas sacerēšana, palīdzēšana citiem. Kad vakarā dodies uz gultas pusi – sev ir jāpajautā, cik cilvēkus šodien iepriecināju, cik cilvēkus samīļoju, cik cilvēkiem uzsmaidīju.

Šajā daļā es vēlos atgādināt par mūsu nebeidzamajām iespējām. Mēs varam savu dzīvi izveidot, kāda mums tīk. Mēs veidojam savu visumu ar savu darbību – Vinstons Čērčils.

Atpakaļ uz sarakstu