Pārspriedums ID 37

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Ir 21. gadsimts, pārmaiņu un tehnoloģiju laikmets, tehnoloģijas ir ļoti strauji attīstījušās un tikpat strauji turpina attīstīties. Cilvēki – mūsu plašā sabiedrība arī ir mainījusies un turpina mainīties. Sabiedrībā tagad notiek sava veida sacensības, dudzi cilvēki aizmirst par savām galvenajām vērtībām (ģimene, mīlestība, draugi), viņi tagad uztraucas par savām materiālajām vērtībām.

Ļoti labs piemērs ir filma “Nameja gredzens”. Jā, darbības nenotiek mūsu laikos (21. gadsimtā), bet šīs filmas darbības notiek senajos laikos, kad ir aktuāli vikingi, bruņinieki, zemju iekarošana, vardarbība, un citas lietas. Filmā “Nameja gredzens”, ir ļoti labi parādīts tas, ka kuram pieder vairāk zemes, tad tas ir “krutāks”. Tas pats notiek arī mūsdienās kuram cilvēkam ir labāks telefons, mašīna , māja, vai cik daudz viņam ir naudas, tad viņš arī skaitās “kruts”. Manuprāt tas galīgi nav pareizi, ka cilvēkus sadala grupās un vērtē pēc viņu materiālajiem līdzekļiem.

Vēl kā piemērs, šeit ļoti labi iederas filma “Bille”. Šīs filmas darbības notiek jaunajos laikos, daudzi cilvēki dzīvoja sliktos apstākļos, nevarēja atļauties ēst labus un dārgus ēdienus, nēsāja vecas drēbes, jo jaunām drēbēm naudas nebija, uz veikalu gāja ar “parādu grātiņu”. Bet neskatoties uz to, cilvēki bija priecīgi un viņi par savām materiālajām vērtībām neuztraucās tā kā tagad. Billes ģimenē mīnuss bija tāds, ka viņas tēvs ļoti bieži lietoja alkaholu, remdējot savas sāpes, pārdzīvojumus, un daudz un dažādas citas nepatīkamas lietas, žēl, bet mūsdienās arī tā ir.

Šīs filmas, kuras iznāk ārā uz ekrāniem, veltītas Latvijas simtgadei, sevī ietver informāciju par dažādiem laikiem, ko mūsu mazā Latvija ir pārdzīvojusi. Es esmu pārliecināts un zinu, ka katra no šīm filmām var likt aizdomāties, novērtēt to, kas mums ir, ja bieži mēs to nedarām. Cilvēkiem noteikti vajadzētu vairāk iet uz šādām filmām un vārbūt noskatītas kādu no filmām veltītu Latvijas simtgadei, cilvēks sapratīs, kas ir patiesās vērtības.

Katram no mums vajag ieklausīties sevī, skatīties tālāk, nākotnē, ja ja tā turpināsies, tad beigās nekas labs nebūs. Mums visiem vajag mainīties, tad arī mēs mainīsim mūsu apkārtējā vidi, lai cilvēki, kuri dzīvos nākamajos gadsimtos atceras par mums.

Atpakaļ uz sarakstu