Pārspriedums ID 377

Grāmatu brīnumainā vara

Grāmatām ir brīnumainā vara. Grāmatas "dzīvo" ar mums no bērnības līdz navei. Katra grāmata dāvina cilvēkiem dzīves pieredzi un palīdz grūta mirklī. Lasot grāmatas, lasītājs pārdzīvo katru varoņa soli, iemīlējas tā vai pretēji negrib, lai viņš ilgi dzīvotu.

Ar katru izlasītu grāmatu mēs kļūvam "vēcākie," jo mūsu dzīves pieredze aug. Manuprāt, grāmatas ir viens no vieglākajiem metodēm, kā izvarities no problēmām. Manā dzīvē ļoti lielu lomu spēlē Imanta Ziedoņa epifānijas. Imants Ziedonis "atver" man acis uz daudzām problēmām, kuri trauco man kā jaunieti. Mana mīļāka epifānija ir "Visi mēs esam pudeles un kārbiņas," šai epifānijai ir būrvīgas citati ar brīnumainu varu. Epifānija paradā man, ka nedrikst secināt par cilvēkus pēc baumām vai pēc ārējas izskata. Vajag pieņiemt, ka sabiedrība vienmēr aprūna citus. "Mums aplīmēja, aplīmēs un aplīmes – sabiedriska paradumība," rakstīja Imant Ziedonis. Epifānija palīdzēja man secināt, ka vissvarigākais, kas ir cilvēkam tas ir viņu iekšēja pasaule. Nakamaja epifānija, kura palīdz man atrast laimi katrā dienā ir "Apiet apkārt." Imants Ziedonis parādā, ka es varu būt laimīga jebkāda brīdī, jo apkārt manis vienmēr ir priekšmēti, cilvēki, kurus es mīlu un kuri dāvina man savu sirsnīgu auru. Imanta Ziedoņa epifānijas grāmata modina sirdsapziņu un piespiež aizdomaties par dažadiem sabiedriskājām problēmām – tās ir grāmatu vāra.

Acimredzot grāmatas palīdz izvelēties pareizu ceļu, palīdz saprast attiecības ģimēnē un palīdz saprast, kas tev ir svarīgs dzīvē. Rūdolfa Blaumaņa novele "Indrāni" paskaidroja man, ka nekādas bagātības nav svarīgāk par ģimēni. Manuprāt, neviens negrib atkartot Edvarta likteni, jo izlasojot noveli, katrs saprot, ka vislielāka bāgatība un mīlēstība ir vēcāki un ka tikai viņi vienmēr redz labumu mūs. Rūdolfa Blaumaņa novele mācā cienīt rādniekus jebkāda situācījā. Izlasojot "Indrāni", grāmata sāc ietekmēt uz maniem attiecībām ar vēcākiem uz labu pusi, taču tās ir grāmatas vara.

Secinajumā es varu pateikt, ka grāmatas ir viena no vajadzīgākajām lietām manā dzīvē. Grāmatas palīdz man saprast, kas noticis apkārtnē, kā sevi uzvesties, kā rikoties stridos. Grāmatas, vispirms, ir autora dzīves pieredze un tad cilvēki cenšas izvarities no varoņa problēmām parastā dzīvē. Tās ir grāmatas brīnumainā vara, jo kātra grāmata kaut kad atvers durvis uz pareizu ceļu un ietekmes uz cilvēku personību.

Atpakaļ uz sarakstu