Grāmatu brīnumainā vara.
Es jau no bernības sāku iepazināties ar literāriem darbiem: noveles, pasakas, mīklas, dzejoļi. Tie ieguldīja manī pamatprincipus un normas. Tur ir sakrātas daudz interesantu, dzīļu, lietdērīgu domu, pagājušājā gadsimta paaudzes pieredze, kas dod mums iespēju domāt un pilnveidoties. Varam izdarīt kādus secinājumus, uzlabot savu viedokli vai paskatīt uz to no dāžām pusēm. Grāmatas – tās ir bagatība un tai ir brīnumainā vara.
Mūsdienās daži cilvēki, lielākā daļā bērni gandrīz nelasa grāmatus, tāpēc ka viņiem tas nav interesants. Viņiem patīk brīvo laiku pavadīt datorā vai apmēklēt kādu pasākumu, kur viņi var aizraujoši pavadīt laiku. Man vienmēr bija liela interese lasīt un par to es varu teikt paldies saviem vecākiem. Lasīšanas gaitā esmu ļoti iedzīļināts daiļrādē un cenšos izprast visu, ko gribēja teikt autors. Es izlasīju nemaz grāmatu un ikvienā es atradu brīnumaino lietu, kura palīdzēja labāk saprast sevi, pasauli, citus cilvēkus un kļūst stiprāk. Piemēram, Rūdolfa Blaumaņa darbā "Raudupiete" es pirmo reizi sastopos ar mīlestības spēku. Nekad nedomāju, ka mīlestības dēļ cilvēki ir gatavi uz vairākām lietām, kā arī nogalināt cilvēku. Es sapratu, ka ir svarīgi domāt ar galvu, bet ne ar sirdi.
Izlasot citu Rūdolfa Blaumaņa daiļradi "Nāves ēnā", es iemacījos cienīt savu dzīvi, nekad nepadodas un iet līdz galām. Savā dzīvē cilvēkiem rodas problēmas, kritiskās situācijas, kad tu jau domā, ka ir bezjedzīgi turpināt, tev nekas neizdosies, tāpēc ir niepieciešami būt stipram un vienmēr cerēt, cerēt, ka tev vēl ir iespēja visu izmainīt. Bija paradīts kā kāda traģēdija, katastrofa var atklāt cilvēku no citas puses un parādīts kāds viņš ir realitāte. Autors ļoti labi aprakstīja varoņus, un tāpēc es visu pārdzīvoju kopā ar viņiem, domājot ko es izdarītu šājā momentā. Lasot arī šī autora darbu "Aija", es atrodu tur patiešam dziļas domas par kopdzīvību, jūtam. Es izdarīju secinājumus, piemēram, ka ļoti grūti būt laimīgam kopā ar savu mīļo bez naudas, neskatoties uz stipram jūtam. Jebkāda nepareiza darbība ietekmē uz visiem ģimenes locekļiem.
Kad es lasu grāmatas, es kļūstu gudrāk. Varu izlasīt citas domas, mainīt savu viedokli, izprast sevi, parbaudīt sevi. Būt interesantam citiem, piedalīties diskusijām, macīties no svēsām kļūdām, palielināt vārdu krājumu, paplašināt redzesloku! Grāmatam ir brīnumainā vara, bet diemžel ne visi to var saprast!