Pārspriedums ID 386

Grāmatu brīnumainā vara.

Mūsu dzīve sastāv no daudziem etapiem, kuri maina mūsu dzīves vērtības, mūsu domāšanu un uzvedību. Grāmatas ir tikai vieni no tiem, kuri palīdz mums izdzīvot un atrast atbildes uz mūsu jautājumiem. Lasot, tu pats neievēro, ka tavās smadzenēs, tavā domāšana mainās uz to pusi, kura ir katram cilvēkām.

Manā atminā palika viena grāmata, kuru pirmo reizi izlasot, es nevarēju saprast to jēgu. Es runāju par Jāņa Jaunsudrabiņa triloģiju "Aija". Šī grāmata bija uzrakstīta 1911-1925 laikā periodā. Tas bija grūts laiks, zinot, kas tad bija noticis pasaulē, kā dzīvoja cilvēki un tā tālāk. J. Jaunsudrabiņš spilgti parādīja to laiku dzīvi, kādi cilvēki, varbūt, bija viņām blakus, ko viņi darīja un kā rīkojas.

Triloģijā, manuprāt, ir tikai trīs galveni varoni: Aija, Jānis un Ieva. Viss, kas bija aprākstīts triloģijā notika apkārt viņiem. Katram no viņiem bija sava dzīve, uzvedība un personalitāte, un dēļ tā, izlasot var saprast kā tieši darīt nevajag, vai kā varētu izvairīties no kādas problēmas

"Aija" ir tas, ko vajag izlasīt katram cilvēkam. Pirmkārt, var spilgti redzēt, kas bija vairāk svarīgs tajā laikā, dodot vēsturisku zināšanu. Otrkārt, lasot par Jāni un Aiju, kad viņi bija kopā, kad dzīvoja kā vīrs un sieva, un kad kādā momenta viss beidzās Aijas dēl, tu redzi cilvēku attiecības un projektē tos uz šo laiku un uz savu dzīvi. Treškārt, katrs kultūras cilvēks zina šo triloģiju. Tas ir kā norādītais, ka tu esi lasījošais cilvēks un tu saprati, par ko katrs varētu runāt, uz ko akcentēties, un kā arī izmantot, lai analizētu cilvēkus, jo tu lasīji par līdzīgo situāciju.

Mūsdienas cilvēki lasa un analizē triloģiju "Aija". Tas parādītais ir ekranizācijas, kurus tagad var viegli atrast internetā. Protams, viņas nav tik tiešas, ja tu lasītu grāmatu, bet skatoties, ir tāda sajūta, ka viss kas bija galvā, kad lasīji to, ir uz ekrāna. Ekranizācijas arī parāda to, ka J. Jaunsudrabiņa "Aija" ir viena no svarīgākajām grāmatām kā Latvijā, ta arī un ārzemēs.

Grāmata var dot ļoti daudz jaunas informācijas, var palīdzēt ar daudziem jautājumiem, kuri atrodas tavā galvā un vēl daudz ko. Es balstījos tikai uz vienu piemēru, tadus ir liela kaudze, bet ideja ir tāda, ka arī tikai viena izlasīta grāmata var pilnīgi izmainīt tavu viedokli, vērtību, dzīves jēgu. Grāmatai ir patiešām brīnumainā vara.

Atpakaļ uz sarakstu