Pārspriedums ID 39

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Es piedzimu 20. gadsimtā. 20. gadsimtā notika ļoti daudz brīnišķīgas un ne tik brīnišķīgas lietas. 20. gadsimtā Latvija nebija vairs atkarīga no Padomju Savienības. Latvija pēc ilgiem kariem un lieliem zaudējumiem varēja kļūt par neatkarīgu valsti. Jau vairākus gadatūktošus citas valstis ir mēģinājušas iekarot Latvijas teritorijas, bet tikai dažām valstīm ir sanācis iekarot. Nevar teikt ka latvieši nepretojās, tieši otrādāk. Latvijā ir ļoti liels patriotu skaits, kas būtu gatavi atdot savas dzīvības, lai virs mūsu galvām plīvotu Latvijas valsts karogs. Latvijas vārdu pasaulē nes latvišu sportisti, kas ir gatavi atdot visu lai iegūtu augstas vietas pasaules turnīros.

21. gadsimtā Latvija ir viena no visātrāk ekonomiski augošajām valstīm pasaulē. Pēc ekonomiskās krīzes, Latvija spēja nostabilizēties ātrāk nekā citas Eiropas lielvalstis. Visas Baltijas valstis nostabilizējās ātri, tāpēc Baltijas valstis mēdz dēvēt par “Baltijas lauvām”, jo mūsu valstis ir neatlaidīgas un gatavas uz visu.

21. gadsimts ir pilns ar visādām jaunām lietām, kas atvieglo mūsu dzīves, un jauniem stiliem, kas padara mūsu dzīves radošākas, un jaunu mūziku, kas padara mūsu dienas divreiz jautrākas. Šajā gadsimtā varēja novērot ļoti daudz filmas, kas tika producētas un filmētas Latvijā. Viena no populārākajām filmām ir “Rīgas sargi”. ”Rīgas sargos” tika parādīts karš starp Latviju un Bermontu. Filmā tika ļoti detalizēti parādīts uz ko latvieši bija gatavi, lai aisargātu savu tēvzemi. Bermontiešiem bija stipri lielāks karavīru un artilēriju pārsvars, bet mēs tikuntā pieveicām vāciešus.

21. gadsimtā arī arhitektūrā ir daudz jaunas lietas, piemēram, Rīgā tika uzcelta bibliotēka “Gaismas pils” kas ir ļoti skaista ēka blakus Daugavai, un Liepājā tika uzcelta mūzikas estrāde “Lielais Dzintars”, šī ēka ir ļoti milzīga un izskatās pēc milzīga dzintara gabaliņa, un šī ēka atrodas blakus ostai, “Lielo Dzintaru ” ir grūti palaist garām. Lielajā Dzintarā ir 3 koncertzāles ar ideālu akustiku. Lielajā Dzintarā uztājas lielākoties orķestri un kori, bet ik pa laikam uzstājas slaveni dziedātāji. Diemžēl līdz šai dienai man vēl nav sanācis apmeklēt kādu mūzikas izrādi, bet es centīšos, tuvākajā nākotne, apmeklēt kādu mūzikas pasākumu, kas norisināsies “Lielajā Dzintarā”. Es ieteiktu visiem apmeklēt kādu kultūras pasākumu “Lielajā Dzintarā”, jo ne katru dienu būs iespēja uzkāpt lielā dzintarā. Es dzirdēju, ka, tur, augšā paveras skaists skats uz Liepāju un Baltijas jūru.

Atpakaļ uz sarakstu