Pārspriedums ID 397

"Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi" (I. Ziedonis)

Cik neparasta un daudzpusīga ir mūsu pasaule. Cik daudz interesantu vietu un cilvēku mēs satiekam un apmeklējam dzīvojot mūsu garo dzīvi. Dažreiz, es pat baidos iedomāties, cik daudz vel nezinamā man ir priekšā. Protams, dzīve ir ne tikai, liela dāvana katram no mums, bet arī nopietns izmēģinājums. Tomēr mums ir daudz palīgu: ģimene, draugi, tālie radinieki. Galveno un vispamatīgāko palīdzību un atbalstu, mēs varam gaidīt tikai no sevīm, bet nevienmēr tā ir spēcīga. Vienmēr ir jāatcerās par cilvēkiem kuri ir blakus, un kā teica viens slavens latviešu dzejnieks un publicists Imants Ziedonis: "Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi". Es uzskatu, ka viņš bija viens no tādiem cilvēkim, jo palīdzību varam meklēt arī grāmatās.

Katrā Imanta Ziedoņa darbā, manuprāt, katrs var atrast kaut ko, sev tuvu un iedvesmojošo. Tieši man, Imants Ziedonis ir ne tikai piemērs, bet arī dzīves virzienrādītājs. Viņam tik tiešām, ir tik dziļa sirds, ka dažreiz, lasot viņa darbus, es pārsteidzot kā vienā cilvēkā var būt tik daudz dažādas, burvīgas puses. Viņa dzīves pozīcija vienmēr bija cieši saistīta ar darbu citu cilvēka labā. Mani ļoti iedvesmo viņa vārdi "Cilvēks pierāda sevi ne ar vārdiem, bet ar darbiem". Tas arī liecina par viņa sird dziļumu un vēlēšanos vienmēr attīstīt sevi kā cilvēku.

Lielu savas dzīves daļu Imants Ziedonis ir veltijis dabai. Dabā viņš jūtijās brīvi, viņš nebaidijās to. Mēs esam atbildīgi par mūsu dzimteni un vietu kur mēs dzīvojam. Cilvēks ar dziļu sirdi vienmēr būs pateicīgs par iespēju dzīvot, un darīs visu viņa spēkā, lai padarīt savu dzīves vidi vel skaistāku. To mūs arī māca Imants Ziedonis savos darbos.

Lasot Imanta Ziedoņa epifāniju "Reizēm man liekas" es sapratu, ka mēs nevaram mainīt savu dzīves likteni, jo tā jau sen ir izvelēta par mums tur "augša". Mēs tikai varam to pagriezt un virzīt savā labā. Katram cilvēkam piedzimot ir dota dziļa, tīra sirds, un dzīves gaitā mēs attīstam to kā mēs vēlamies, bet kas būs tālāk neviens nezin. "Reizēm man liekas, ka ar mani Dieviņš spēlējas kā ar futbolbumbu" – rakstīja Imants Ziedonis. Dažreiz mums liekas, ka viss iet ne tā ka vajag, bet esmu pārliecināta, ka mūsu "dziļā sirds" nepārstaj attīstīties.

Es vienmēr centīšos attīstīt sevi un savu dvēseli, to man ir iemācījis Imants Ziedonis. Mīlēt savu dzimteni, būt atbildībā par viņu, cienīt dabu, pierādīt sevi ar darbiem un pareizām rīcībām. Dažreiz apstāties un padomāt, bet nekad nenolaist rokas. Ļoti ticu un ceru, ka kādreizs, kāds pateiks par mani: "Viņai ir patiešam dziļa sirds."

Atpakaļ uz sarakstu