Pārspriedums ID 4

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Ir daudz cilvēku, kuri neizprot savu gadsimtu. Viņiem ir grūti pielāgoties izmaiņām. Jo vairāk laiks iet uz priekšu, jo grūtāk tam ir pielāgoties. Katru dienu daudz kas mainās, kļūst citādāks. Un ir pilnīgi saprotams, ka daži tam netiek līdz, nespēj izsekot visiem jaunumiem. Un varbūt arī nemaz nevajag. Šajā pārspriedumā es uzrakstīšu 3 iemeslus kādēļ.

21. gadsimts ir tehnoloģiju laikmets. Viss mainās un attīstās. Katru dienu var dzirdēt, ka ir atklāta jauna tehnoloģija vai uztaisīta jauna ierīce, kura ir labāka par iepriekšējo. Vēl pirms 20 gadiem viedtālruņi šķita kā tāla nākotne. Tagad tie ir gandrīz katra cilvēka neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tie atvieglo dzīvi. Tagad ar viedtālruni cilvēks var apskatīties ziņas, rēķināt un pat skatīties filmas. Vai tas viss ir vajadzīgs? Priekš šīm lietām taču ir televizors, kalkulators un dators. Tāpēc pērkot jaunu ierīci ir kārtīgi jāizvērtē, vai jums viņa ir vajadzīga. Ar katru jaunu ierīci cena tikai aug.

Visgrūtāk pielāgoties ir vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Dažreiz šķiet, ka viņi vēl dzīvo pagājušajā gadsimtā. Ļoti bieži viņi jauniešiem aizrāda to, ka tie pārāk ilgi sēž pie datora un lai tie iet svaigā gaisā satikt savus draugus. Viņi nesaprot, ka visa dzīve jau sāk pāriet uz virtuālo vidi. Kādēļ man draugus satikt aci pret aci, ja es to varu izdarīt virtuāli ar videozvana palīdzību? Jā, es piekrītu, ka dzīvot iepriekšējā gadsimtā bija daudz veselīgāk, bet mūsdienās tas tā nestrādā. Ar vecajām metodēm, tagad, gandrīz vairs neko nevar izdarīt.

Katru dienu var dzirdēt ļoti daudz ziņu. Daudzas no tām ir nepatiesas. Cilvēki tās dzird, tām notic un tad notiek visādi piketi, gājieni, pat grautiņi. Vajag izvērtēt, kas ir patiesība un kas nav. Lai to spētu darīt, ir jābūt inteliģentam. Ticēt var tikai tam, ko var izlasīt uzticamā ziņu avotā, nevis tādā, par kura eksistenci neviens neko nezina. Ir jāizvērtē, kas ir patiess un kas nav.

Dzīvot 21. gadsimtā nav viegli. Cilvēki cenšas viens otru apkrāpt, gūstot sev labumu. Tam nedrīkst ļauties. Katra sava rīcība, katrs pateiktais vārds ir kārtīgi jāapdomā. Šajā laikā ir jāspēj atšķirt patiesību no meliem. Manuprāt, vislabākais padoms būtu vienkārši dzīvot, jo tad viss pārējais atrisināsies pats no sevis.

Atpakaļ uz sarakstu