Pārspriedums ID 40

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Latvijas Republikai tuvojoties savai simtgadei, pienācis laiks apstāties un apskatīt pagātni, šādi aplūkosim Latvijas un apkārtnes sasniegumus gan militārus, gan ekonomiskus, gan kulturālos.

Latviešiem ir liels lepnums savā neatkarībā. Katru gadu svinam militāro sasniegumu vienpadsmitajā novembrī un atceramies cik mums svarīga ir neatkarība. Papildus apliecinājums šim ir brīdis, kad Vladimirs Putins ar kara spēku iegāja Ukrainas teritorijā veikt “miera uzturēšanas” misiju. Šis gājiens satrauca latviešus pietiekami lai viņi izteiktu publiski savas raizes, kā arī daudzi sāka trennēties rezervistiem. Pasaules mērogā latviešiem uzmanību pievērš “SUV” – Speciālo uzdevumu vienība, kurā tiek atlasīti tikai stiprākie un drosmīgākie; pēc viņu moto: “Drosmīgais uzvar”. Valsts iekšējai drošībai un pēc lidostu drošības nolikumiem, mums ir pretterorisma vienība “Omega”. Atsevišķs policijas dienests nestandarta nemiera situācijām.

Lidostu atvēršana galvenokārt bija paredzēta ceļošanai, kas mums deva ekonomisku attīstību. Tūrisms mūsdienās ir labs ienākuma avots valstij. Latvieši paši arī vēlējās ceļot, taču drīz vien apnīk kārtot vīzas ceļošanai. Tad Latvijai notika ekonomiski pozitīvākais notikums līdz šim – iestāšanās Eiropas Savienībā. Šis notikums atbrīvoja ceļošanu nograujot robežas. Protams, tas atrisina importēšanu, nevis tikai vīzas. Eiropas Savienība, jeb ES "nodrošina Latviju ar attīstības fondu “Kauhāziešu fondi” – regulārs pabalsts valstij. Negaidīts pavērsiens notika, kad Latvija tika spiesta uzņemt trīs simts bēgļu no Sīrijas. Tika piešķirts papildus fonds viņu uzturēšanā, taču paši bēgļi izbrauca no valsts neilgi pēc ierašanās, atstājot Latvijai bēgļu fondu.

Latviešus kā tautu raksturo mūsu kultūra. Lai raksturotu savu kultūru, Latvijai ir kultūras kanons – apkopoti kultūras mākslas darbi. Visās mūsu skolās māca un lasa Raiņa dzejas, Aspazijas darbus un Blaumaņa lugas. Ievērojamākie būdami “Sidraba šķidrauts” no Aspazisas, stāsts par Gunu kurai ir brīnumu šķidrauts kas viņai palīdz atrisināt konfliktus, kā arī tēls no Blaumaņa – “Raudupiete” – sieviete kura aukstasinīgi cīnās par mīlestību. Latviešiem ir ļoti aktuālas labdarības akcijas pamestiem dzīvniekiem, bērniem ar traucējumiem un citiem traģiskiem stāstiem. Labdarībās var piedalīties pārtikas veikalos, telefoniski vai caur organizācijām. Mūsdienās latvieši nesaskata līdzību ar veco kultūru, taču vienalga mudina uz jauniem, oriģināliem darbiem.

Sie ir uzskaitīti iemesli, kāpēc es uzskatu ka Latvija ir pelnījusi ne tikai vienu gadsimtī.

Atpakaļ uz sarakstu