Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kur ir vērojama strauja jauno tehnoloģiju attīstība. Cilvēku pieverš uzmanību dažādi populāri koncerti, telefoni, datori, brendi. Pasaule skrien pēc jaunajiem atklājumiem. Bet mums ir jāatcēras arī par citiem notikumiem, kuri no kultūras puses ļauj mums ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu. Latvijā ir rīkoti vairāki pasākumi , kas var ieinteresēt cilvēkus.
Pētot Latvijas kultūru, var izprast gadsimtu, tas palīdz uzzināt par citiem cilvēkiem, kuri arī ir daļa no gadsimta Ko viņi dara un kas vispār notiek valstī? Es nekad nedomāju, ka kāds pasākums var apvienot vairākus tūkstošus cilvēku. Runa iet par Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svēktiem, kuri pirmo reizi notika jau 1873. gada. Es biju tik pārsteigta, redzot savām acīm tādus neaizmirstamus svētkus. Dziesmu un Deju svētki tiek rīkoti katru ceturto gadu, un es jau otro reizi piedalīšos šajā pasākumā. Kopš 2011. gada es nodarbojos ar tautās dejām. Mēs izpildam tautiskās dejas un valkājam tautas tērpus, un īpaši tāpēc šodien es esmu bezgalīgi lepna un priecīga, ka tas ir daļa no manis.
Skolā man bija dota iespēja ar klasi apmeklēt vairākas Latvijas pilsētas. Man liekas, ka katrs no mums kaut vienu reizi fotogrāfējies Vecrīgā. Mēs esam ziņkārīgi, gribam izpētīt visu. To izdarīt mums ļauj arī Latvijas kultūras vērtības. 99 no tam ir iekļautas Latvijas Kultūras kanonā. Tas ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtibu kopums. Kultūras kanonā ir iekļautas Latvijas kultūru raksturojošas vērtībus dažādās mākslās jomās, ar kurām lēpojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjutu Latvijai. Piemēram, kanonā ir iekļauti Jāņi, kurus svin lielākā puse no Latvijas iedzīvotājiem, Dziesmu un Deju svētki, Rundales pils.
Mana dzīve ir piedzīvojumu pilna. Katru mēnesi es cenšos apmeklēt teātri, mākslas izstādi vai baleta izrādi. Apmeklējot dažādus pasākumus, es uzzinu jaunu, iepazinos ar citiem cilvēkiem. Tas viss ļauj man pievērst uzmanību mūsdienu jautājumiem un problēmām. Tu vari lasīt grāmatas, skatīties filmas, un vari iziet no mājas un pati pētīt valsti, pasauli, gadsimtu. Ceļot pa pasauli, iemācīt jaunās valodas, piedalīties dažādos projektos.
Lai izprastu savu gadsimtu, vispirms vajag izprast sevi un citus cilvēkus. Viss ir atkārīgs no mums. Man ļoti patīk Raiņa vārdi: "Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba!" Lasot Garliba Merķeļa darbu "Latvieši" es uzzināju pat latviešu tautas stāvokli 18.-19. gs., cik grūti bija dzīvot vispār. Es ceru, kad būs atspoguļots 21. gadsimts, autora darbs būs pilns ar pozitivām atmiņām. Jo mūsdienu cilvēkiem ir tik plašas iespējas, vajag tikai tas izmantot.