Grāmatu brīnumainā vara.
Grāmatas, kādas mēs tās pazīstam mūsdienās, ar cilvēci ir bijušas ļoti ilgu laiku, vairākus simtus, ja ne tūkstošus gadu. Pat pirms pirmajām grāmatām rakstītais tika saglabāts ruļļos, iekalts akmenī, uz māla plāksnēm, uz alu sienām, daudz kas no tā ir saglabājies līdz šai baltai dienai. Ar sākotnējo domu nodot informāciju un zināšanas nākamajai paaudzei, šie raksti gan grāmatās, gan citos veidos ir nodevusi informāciju daudzus simtus gadu uz priekšu no kā cilvēki mācās vēl šodien. Grāmatās ir saglabātas cilvēku labākās domas, cilvēces uzvaras un zaudējumi, pagātne un versijas par nākotni. Grāmatās ir spēks izveidot un iznīcināt, iemācīt un pārmainīt, kā pasauli, tā arī katru cilvēku atsevišķi.
Visvairāk pasauli ir ietekmējusi bībele. Bībele apraksta reliģiju, kas nu jau ir bijusi aktuāla vairāk kā 2000 gadu. Laika gaitā cilvēki ir izmantojuši šīs grāmatas varu, lai nestu gan postu un iznīcību, gan mieru un saticību. Lai arī grāmata ir par mieru un laimi, tā ir izmantota arī ļaunprātīgiem nolūkiem, kā piemēram, Krusta karos, kur tā tika izmantota kā iemesls karot. Tā rezultātā, šīs grāmatas ticība tika izplatīta daudzviet pasaulē. Tas notika pirms vairākiem simtiem gadu, bet visā pasaulē sekas ir vēl šo baltu dienu.
Atsevišķi cilvēku grāmatas var ietekmēt it īpaši daudz. Tās var radīt jaunas emocijas un izjūtas par dzīvi un cilvēkiem vai pilnībā izmainīt domāšanu. Tās dod iespēju saprast citus cilvēkus, izjust viņu emocijas un izdomāt viņu domas. Jo vairāk cilvēks sapratīs citus, jo vairāk viņš sapratīs sevi. Kā Džords R. R. Martins ir teicis: “Lasītājs nodzīvo tūkstoš dzīves pirms nomirst. Cilvēks, kurš nelasa, izdzīvo tikai vienu”. No katras grāmatas, ko cilvēks izlasīs, viņš paņems nelielu daļu, nelielu domu no tās un paturēs to sev, kas pilnveidos viņu pašu.
Mums katram mājās ir grāmatas, kādam vairāk, kādam mazāk, bet ir. Caur grāmatām gan bērni, gan pieaugušie var iepazīt pasauli, atklāt neiespējamo iemācīties ko jaunu. Tās attīsta domāšanu un iztēli jebkurā vecumā. Tas ir neiespējami aizceļot atpakaļ laikā uz kādu seno latviešu sētu, bet var izlasīt grāmatu par tiem laikiem. Tas ir neiespējami tikt izsūtītam trimdā, bet var izlasīt, kā kāds ir aprakstījis savu dzīvi tādā laikā. Lasīt grāmatas – tas ir veids kā uzzināt nezināmo.
Lai arī šī apburošā grāmatu vara ir spējīga darīt ļaunu, tā ir nesusi daudz vairāk laba nekā slikta un ir svarīgi, lai mēs novērtējam un izmantojam šo autoru un grāmatu doto spēku.