Grāmatu brīnumainā vara.
Mūsdienās mēs arvien vairāk izprotam informācijas vērtību. Viens no plašākajiem informācijas piekļuves veidiem ir grāmatas, kuras joprojām tiek izmantotas un uzskatītas par vienu no labākajām alternatīvām kā mācīties. Neskaitot lasāmvielu, kura paredzēta uzziņu nolūkiem, ir literatūra, kura radīta, lai rosinātu lasītāja fantāziju. Es domāju, ka ir jāizmanto grāmatas, lai gan mācītos, gan darītu to atpūtas un prieka dēļ.
Grāmatas mūs ļoti spēj mainīt un ietekmēt. Tā ir kā virtuāla pieredze un spēj dot lasītājam neizsveramu dzīves perspektīvu, kuru izmantojot spējam būt atvērti pret apkārt notiekošo un jaunām lietām. Lasot, mēs konstanti mainām mūsu prātos esošo informāciju to papildinot. Tas ir tiešām liels brīnums, būt grāmatas varā. Ietekme, uz kuru esam pakļauti kad lasām, atstāj uz mūsu apziņu mieru un nesatrauktības sajūtas.
Augot es bieži pievērsu uzmanību pašizaugsmes literatūrai. Vakaros pavadiju stundas lasot dažādas psiholoģijas grāmatas. Man šķiet, ka velmi uzzināt vajag apvienot ar grāmatu lasīšanu, jo tev ir iespēja neizsakāmi augt un iegūt visu pēc kā sniedzas tava interese. Nespēju iedomāties kādā apziņas līmenī būtu mans prāts, ja es grāmatas nelasītu, jo lielākā informācija uz kuru balstu savu dzīvi nāk no literatūras.
Ļoti svarīga daļa no vārdu uztveršanas ir iedvesma ko šie vārdi spēj piegādāt. Lasot dažādu cilvēku dzīves stāstus, bieži jūtos iedvesmots darīt vairāk. Tu vari izprast kāda cilvēka dzīvi vienkārši lasot un ne velti R.R. Martins reiz teica: “Cilvēks, kurš lasa, izdzīvo tūkstošiem dzīves pirms mirst. Cilvēks, kurš nelasa, tikai vienu.” Zinot citu cilvēku pieredzi, mēs nebaidāmies rīkoties arī paši, kas ļauj mums kustēties savā virzienā vēl nebijušā ātrumā. Piemēram, no Gandija autobiogrāfijas sapratu, ka uz lietu var paskatīties no vairāk kā desmit dažādiem skata punktiem, kur daļa patiesības būs visās pusēs. Šis iedvesmoja mani nebūt stagnātam uzskatos un saprast kāpēc ir tik bezjēdzīgi strīdēties.
Lasīšana var lieliski strādāt kā ceļojums prātam. Viss pārdzīvojums, kuru nodrošina grāmata, var likt tev pilnībā zaudēt laika izjūtu un doties burtu pilnos ceļojumos. Šādas emociju bagātās grāmatas var likt apzināties dzīves jēgu vai vērtību, likt pateikties un kļūt labākiem pret tuvajiem cilvēkiem. Šādu ceļu pat varētu uzskatīt kā psihoaktīvu procesu ilgā lasīšanas laika un fokusēšanās ilguma dēļ. Var būt tā, ka lasot esi satraukts vai baidies, taču pēdējās lapas puses izlasīšana tevi iedzen sava veida eiforijā.
Grāmatas patiešām ir neizsverama sastāvdaļa katra veselīgi intelektuāla cilvēka dzīvē. Mums katram vajadzētu būt kādas grāmatas varā pašlaik un tiešām izbaudīt visu grāmatas potenciālu un spēku.