Pārspriedums ID 423

Grāmatu brīnumainā vara

Tehnoloģijām attīstoties un cilvēkiem kļūstot slinkākiem, esmu novērojis, ka mana paaudze lasa daudz mazāk grāmatu, kā to darīja mūsu senči. Šo faktu ir novērojuši arī daudz veiksmīgu cilvēku, biedrības un iestādes, kā rezultātā redzam reklāmas materiālus un iedvesmojošus mākslas darbus, kas aicina mūs lasīt grāmatas, jo tām esot liela vara un ietekme uz cilvēka un tautas izaugsmi.

Esmu ļoti ieinteresēts pašizaugsmē, tāpēc lasu daudz grāmatu. Lasu gan daiļliteratūru, gan reliģisko literatūru, gan biznesa literatūru. Viens no iemesliem, kāpēc minu, ka grāmatām ir brīnumaina vara, ir to spēja uzlabot personas domāšanu. Šī nodarbe man un arī miljoniem citu cilvēku ir paplašinājusi redzes loku, kas nozīmē, ka spējam vairāk saprast apkārt notiekošo, uzlabojas atmiņa un attīstās loģiskā domāšana. Viena no grāmatām, kura ir uzlabojusi manu domāšanu ir Toma Kreicberga “Lopu ekspresis”. Grāmata ir ļoti interesanta un palīdz saprast. Volstrītā notiekošo un to, kas risinās jauniešu galvās.

Grāmatas uzlabo ne tikai domāšanu, bet arī raksturu. Kopš lasu grāmatas, cilvēki man saka, ka esmu mainījies – kļuvis prātīgāks. Tā notiek ne tikai ar mani, bet arī ar daudziem citem, kuri atklāj dzīves vērtības un patiesību no grāmatām. Kā spēcīgu grāmatu es vēlētos minēt Rūdolfa Blaumaņa darbu “Raudupiete”, kura man iemācīja, ka labāk cilvēkiem nemelot, jo tas var radīt daudz lielākas sekas.

Grāmatu lasīšana ir ļoti nozīmīga arī tāpēc, ka tajās ir atrodama jauna informācija, kas pareizajā brīdī var būt ļoti nozīmīga, piemēram, karjeras izaugsmei (biznesa grāmatas). Jaunas zināšanas vienmēr ir lietderīgas un piekrītu Māras Zālītes vārdiem, ka “Gudrība, man liekas, ir visaugstākais, ko cilvēks šai dzīvē var sasniegt”. Vienmēr cenšos uzņemt jaunu informāciju, kā piemēram, lasot romānus ar vēsturiskiem faktiem. Viena no pēdējām grāmatām, kuru esmu lasījis ar vēstures faktiem ir Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94”. Ir interesanti lasīt tāda veida grāmatas, jo fakti ir ietverti tēlainā darbā, kas rosina vēlmi izlasīt darbu un uzzināt šos vēstures faktus.

No tā, cik ļoti grāmatas ir ietekmējušas mani un apkārtējos secinu, ka grāmatām ir brīnumaina vara mainīt, uzlabot un izklaidēt cilvēkus, nedarot tik lielu kaitējumu veselībai, kā to veicina mūsdienu tehnoloģijas. Uzskatu, ka grāmatas ir ļoti labs veids, kā attīstīt savu domāšanu un mainīt cilvēkus vai tautu kopumā.

Atpakaļ uz sarakstu