Pārspriedums ID 45

Grāmatu brīnumainā vara

Grāmatas spēj paplašināt cilvēka uzskatus par dažādām dzīves situācijām, kā arī mainīt viedokli, izglītot, radīt interesi par pagātni, velmi izzināt. Grāmata ir daudz noderīgāka nekā tā var sākumā šķist.

Pēc grāmatas izlasīšanas cilvēkam var radīties velme lasīt vēl grāmatas tieši par tādu tēmu. Kā arī man radās velme lasīt vēl un izzināt dziļāk šo tēmu, pēc izlasītā romāna “Pieci pirksti”, ko sarakstīja Māra Zālīte. Pēc grāmatas uz Latviju paskatījos pavisam savādāk, tika dota iespēja novērtēt Latvijas burvību. Noticēt savai dzimtenei un lepoties. Grāmatas spēj pavērst skatu uz dzīvi daudz plašāk. Tās spēj iedvesmot un lepoties ar to, kas dzīvē tev ir dots. Lasot grāmatu ir iespēja izdzīvot dažādas emocijas un izceļot pa gadsimtiem un apkārt pasaulei, tikai lasot.

Bieži vien lasot grāmatu var iemācīties jaunus vārdus. Arī iegūt informāciju par dzimtenes vēsturi. Paplašinot savu vārdu krājumu un vēstures zināšanas, ir iespēja plašāk diskutēt sev interesējošās jomās. Kā arī skolā tas noder, tikai lasot grāmatas un dzīvojot līdz grāmatas notikumiem.

Lasot Noras Ikstenas romānu “Mātes piens” es spēju izjust cik cilvēks spēj būt aizrauts ar medicīnu, vai cik daudz iespējas un prieku bērns saskata it visā. Tāpat kā Māras Zālītes romānā “Pieci pirksti”, bērns bija tieši tas, kas spēja priecāties par to, ko dzīve ir devusi, nevis ko dzīve ir atņēmusi laikam ejot. Grāmatas piepilda cilvēku ar emocijām, pozitīvām vai negatīvām tā ir viņa izvēle, kā tu uztversi grāmatu. Kā Noras Ikstenas romānā bija teikts “ne visi piedzimst, bet visi nomirst”, ja tu spēj izbaudīt lasīto grāmatu, kā arī izbaudīt dzīvi, tu noteikti esi piedzimis. Grāmatas nav laika tēriņš, tās ir zināšanas , ko iegūsti, kā arī emocijas, ko neaizmirsīsi. Grāmatas ir izglītojošas, noslēpumainas un emocijām pilnas.

Grāmatai nekad nezudīs jēga. Jebkurš var atrast sev interesējošu lasīšanas vielu, ik viens iegūs kaut ko noderīgu savai pieredzei. “Mātes piens” un “Pieci pirksti” mainīja manu skatu uz Latviju un deva man iespēju novērtēt manus dzīves apstākļus. Grāmatas neaizmirst, bet filmas gan pēc kāda laika aizmirsīsies. Brīnumainā vara piemīt grāmatās.

Atpakaļ uz sarakstu