Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Lai arī mainīties ir grūti, pārmaiņas gan uz labu, gan uz sliktu ir cilvēces pamatā. Attīstoties un vēloties vairāk, labāk un ātrāk mēs ne tikai esam mainījuši savu dzīves veidu, bet arī veidu, kā mēs uztveram un izprotam viens otru. Tieši ar katru gadsimtu ienākot jaunām tehnoloģijām, kas paver plašāku iespēju loku, piemēram, kā tas bija ar grāmatām, kas, 18. gs. ienākot drukāšanai, ļāva lielākam cilvēku klāstam izpausties rakstiski, cilvēki ir spējuši ieraudzīt, saklausīt un izprast savu gadsimtu un tas pats ir noticis ir arī manā – 21. gadsimtā. Gadsimtā, kad saredzēt var Interneta video, saklausīt jaunu žanru mūziku un izprast, kā informāciju tehnoloģijas un maiņa uz digitālo pasauli, atspoguļo to.
Kopš Interneta plašākas piekļuves mūsu sabiedrībā pateicoties mobilajiem tālruņiem, viedtālruņiem un datoriem, lai izpaustu savas domas mums vairs nav vajadzīga ne druka, ne redakcija, ne kinostudija, kā tas ir bijis līdz šim. Lai uzņemtu filmu, veidotu videomateriālu vai arī sarakstītu mūziku vai grāmatu tagad pietiek ar vienu iekārtu un tevi neierobežo ne budžets, ne talants. Piemēram, par godu Latvijas simtgadei 2018. gadā, tika izlaista filma "Kriminālās ekselences fonds", kas tika veidota neatkarīgi no nevienas kinostudijas vai valsts līdzekļiem, kā tas būtu nepieciešams iepriekš. Pietika ar trīs cilvēkiem, veikalā nopērkamu kameru un forumu Internetā, kur cilvēki spēja sadarboties pilnīgi brīvprātīgi un gandrīz par velti. Tas parāda, ka 21. gadsimts pārstāv šo neatkarību no jebkādas varas vai uzspiestiem standartiem. 21. gadsimtā cilvēki spēj un vēlas veidot, ko viņi vēlas un kā viņi vēlas, jo tehnoloģijas, kas ieviestas šajā gadsimtā "iznīcina" ierobežojumus, kas bijuši iepriekšējā, jo neviena valsts nekontrolē Internetu.
To iespējams arī novērot, redzot, ka iepriekšējās paaudzes nosoda jaunākās tendences. Daudzi neatzīst žanrus, kā repu, kura pamatā ir brīva izpausme par sev tuvām problēmām, kas līdzīga dzejai, vai arī nespēj izprast Interneta nozīmi sabiedrībā, kas padara saskarsmi savā starpā daudz intīmāku. Šajā ziņā, es uzskatu, ka tas ir tikai veiksmīgs pierādījums, ka pastāv jauns gadsimts, jauna paaudze. Neuzaugot ar pārmaiņām, cilvēkam ir bieži vien grūti mainīt savus uzskatus, jo esošie ir kārtīgi iemācīti un izprasti jau no agras bērnības. Piemēram, tā kā daudzu latviešu, kas dzimuši 20. gs. otrajā pusē, ir piedzīvojuši PSRS stingro ietekmi virs kultūras, kas nāk no rietumu sabiedrības, pastāv vēlma pieturēties pie savas kultūras vērtībām, kamēr jaunā paaudze, 21. gadsimts, ņem visu, ko plašā pasaule piedāvā gan Internetu, gan repu.
Tādējādi vēlos teikt, ka attīstoties tehnoloģijām un pasaulei mainoties, kā tādai, katrs un it īpaši 21. gadsimts ir novērojams ar savām īpatnībām. Kā rakstnieks Raini reiz teicis: "Pastāvēs, kas mainīsies" un mans gadsimts, būdams neatkarīgs no jebkura spiediena un būdams brīvs pateicoties tehnoloģijām, spēj parādīt, skanēt un būt izprasts kā gadsimts, kad ierobežojumi vairs neeksistē.