Pārspriedums ID 46

Grāmatu brīnumainā vara.

Cilvēki lasa grāmatas jau vairākus gadsimtus un tās cilvēkiem ir devušas jaunas gudrības, kā arī jaunu hobiju brīvajā laikā, taču mūsdienās jaunā paaudze ir piemirsusi par grāmatām un dod savu brīvo laiku datoriem un mobilajiem telefoniem.

Manai dzīvei grāmatām ir liela loma, lasu tās diezgan bieži gan skolā, gan mājās, brīvajā laikā. Vienas no spilgtāk atmiņā palikušajām grāmatām ir aspazija “Sidrabu šķidrauts”, kā arī Regīnas ezeras romāns “Aka”, kurās runa iet par mīlestību, kas mani ļoti ieinteresē lasīt grāmatas. Jāpiemin, ka Jāņa Ezeriņa “Kādas blusas stāsts” arī bija ļoti ieinteresējošs stāsts, kur aprakstīts tuvs mīlas stāsts, kuru izjauca blusa.

Grāmata ir kā pārdabīsks spēks, kas dod intelektu un vārdu krājumu cilvēkiem, to ir pierādījis Rainis un Blaumanis ar saviem mūža labākajiem darbiem, uzrakstītajiem. Jo vairāka daļa sabiedrības sāks vairāk lasīt grāmatas, tas arī pacels intelekta līmeni Latvijā un visā pasaulē. Man, lasot literatūras stundās, visdažādākos romānus un lugas ir diezgan pacēlies vārdu krājums pēdējos piecos gados. Mani pēdējā laikā ir aizrāvušas grāmatas par dievu un kosmisko pasauli, kas man ļauj sevi pilnveidot dzīves laikā uz maksimumu. Mums, Latvijai ir paveicies ar to, ka mums ir dzimuši tik daudz rakstnieku un dzejnieku, kuri spēj uzrakstīt tik fantastiskus darbus dzīves gājumā.

Mūsdienās jaunā paaudze grāmatu lasīšanu aizstāj ar datoriem un mobilajiem telefoniem. Mūsu jaunie bērni lielākoties lasa tik, cik uz telefoniem vai datoriem spēlējot spēles, mazos apjomos tekstus. Pateicoties tam, ka skolā vēljoprojām literatūras stundās liek lasīt dažādākās grāmatas, vēl ir cerība, ka mūsu jaunā paaudze būs tikpat izglītoti kā mēs. Nākotnē būs arvien trakāk, grāmatas tiks pamestas novārtā, kas ir ļoti bēdīgi. Jaunā paaudze neapzinās, kādu brīnumainu varu grāmatas spēj dot cilvēkiem. Esmu pamanījis, ka vecākiem ļaudīm grāmatu lasīšana ir kā hobijs, kas atdod zināšanas no jaunības atpakaļ un vārdu krājumu.

Visiem cilvēkiem novēlu izlasīt kautvai vienu nopietnu grāmatu dzīves laikā un jūs sapratīsiet, cik daudz tas dod vārdu krājumu jūsu valodas. Ja cilvēki lasīs grāmatas viņi kļūs tikai labāki paši savai sabiedrībai. Grāmatai patiešām ir brīnumaina vara dot tik daudz gudrības cilvēkam un ceru, ka tā turpinās do darīt cilvēkiem vēl ilgi. Nekad nav par vēlu sākt lasīt grāmatu! Neviens tev nevar aizliegt to darīt!

Atpakaļ uz sarakstu