Pārspriedums ID 460

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs dzīvojam 21. gs., laikā kurā visu laiku tiek atklāts kas jauns, un, šī iemesla dēļ kultūra un cilvēku dzīve drastiski mainās katru gadu. Šis ir labākais laiks līdz šim lai dzīvotu, jo cilvēki var baudīt dzīvi, nevis uztraukties par to. Mūsdienu apstākļi kultūrā ir veicinājuši ne tikai tehnoloģiju attīstību, bet arī cilvēku personību daudzveidības attīstību. Mēs varam redzēt cik dažādi ir cilvēki, to stils, intereses un uzvedība.

Cilvēkam esot jaunākam nav izpratnes par to, kas notiek apkārt. Tikai pieaugot, mēs sākam izprast apkārtējo pasauli, un to kas tajā notiek. Augot cilvēki interesējās par lietām kuras ir apkārt, un interese bieži rodas tieši par to, kas ir saaistīts ar vienaudžiem. Mēs interesējamies par to kas notiek apkārt – mūziku, stilu un apkārtējo vidi. Pieaugot cilvēka prāts ir attīstījies, kā arī intereses ir mainījušās; mums vairs neinteresē tas, kas interesēja bērnībā.

Uz kādu brīdi mums var likties, ka mēs saprotam mūsu gadsimtu, sekojam notikumiem apkārt un pielāgojamies tiem, bet tad mēs pamanām jaunās cilvēku paaudzes. Cilvēks var būt uz 5 gadiem jaunāks par mums, bet ar pavisam citu skatienu uz dzīvi. Pieaugot mēs sākam beigt izprast jaunās lietas – tehnoloģiju, mūziku un cilvēkus. Cilvēki sāk atcerēties to kas bija aktuāls agrāk un pieturās pie tā.

Ēriks Stendzenieks teicis: "Kamēr mēs dzīvojam, neviena atklāsme nav galīga un neviena izpratne nav pilnīga." Dzīvojot dzīvi tiek atklātas jaunas lietas, un vecās zināšanas tiek papildinātas. Mēs nevaram izprast mūsu gadsimtu, kultūru un mūziku, jo tā visu laiku mainās.

Šī gadsimta sākumā cilvēki nevarēja pat iedomāties, ka pēc 10 gadiem katram vienmēr līdzi būs ierīce ar kuru var jebkurā brīdī ieet internetā, uzzvanīt draugam vai palasīt grāmatu. Dzīvojot mums var likties, ka mēs saprotam to kas notiek mums apkārt, bet tajā pašā brīdī mēs varam tikai fantazēt par to kas notiks nākotnē, un salīdzināt mūsu pagātni ar tagadni.

Dzīvojot, mēs varam izprast tikai savu paaudzi, bet ne gadsimtu kurā dzīvojam. Kultūra mūsdienās strauji mainās, un mēs varam tikai tai sekot līdzi. Katrus 10 gadus mēs redzēsim un dzirdēsim izmaiņas kultūrā, tehnoloģijās un mūzikā, kuras vēlāk vairs nevarēsim izprast.

Atpakaļ uz sarakstu