Pārspriedums ID 461

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdienās ļoti daudz latviešu izlemj dzivot kāda citā valstī, aizmirstot par mūsu kultūru un tradīcijām, tādējadi zaudējot izpratni par mūsu kultūru. Tāpēc, manuprāt, šajā gadsimtā, kuru ļoti ietekmēs tehnoloģiju attīstība, būtu svarīgi atcerēties tradīcijas un notikumus, kas Latviju padara unikālu.

Pirmkārt, ir svarīgi atcerēties to, ka šajā gadsimtā Latvija svin savu pirmo simtgadi, tāpēc ir ļoti svarīgi šī gadsimta laikā vēl vairāk piekopt mūsu tradīcijas, kā "Jāņus", "Dziesmu un Deju svētkus" un citus svētkus. Bez šādām tradīcijām un svētkiem Latvija būtu savādāka un ne tik unikāla.

Otrkārt, ir svarīgi ieraudzīt to, ka ar tehnoloģiju palidzību attīstās naida kurināšana Latvijā. Noteiktos svētkos dažādu tautību cilvēki ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību nosoda un diskriminē citus, bet ir svarīgi saprast, ka dzīvojot 21. gadsimta šādas rīcības var novest tikai pie kaut kā slikta.

Treškārt, vajag izprast, ka ar dažādu svētku, pasākumu palidzību šos dažādi domājošos var savest kopā. Šajā gadsimtā šādas tautu atšķiribas tikai augs, tāpēc, manuprāt, ar izglītojošu teātru vai "Dziesmu un Deju svētku" palidzību šos dažādi domājošos var savest kopā. Man pašam ar to ir pieredze, jo esmu pats piedalījies svētkos dejojot. Pašā sākumā es pazinu tikai savus latviešu draugus, bet svētku beigās es jau biju iepazinis dažādas tautības un vecuma cilvēkus.

Ceturtkārt, pats svarīgākais ir saklausīt un izprast citus cilvēkus šajā tehnoloģiju pilnajā gadsimtā. Pieaugot cilvēku skaitam, kas izmanto telefonus un internetu, samazinās cilvēku sarunāšanas bez to palīdzības. Manuprāt, nevar viennozīmīgi pateikt vai tā ir laba vai slikta lieta, jo no vienas puses tas atvieglo sazināšanos, bet no otras tas samazina cilvēka runātprasmi.

Nobeigumā var teikt, ka 21. gadsimts būs ļoti interesants un sarežģīts, pieaugot tehnoloģiju izmantošanai un mainoties veidam kā mēs dzīvojam. Bet pats galvenais, vajag saglabāt latviešu tradīcijas un kultūru to piekopjot, vajag mazināt naidu Latvijā, veidojot un organizējot dažādus pasākumus un vajag mazināt tehnoloģiju ietekmi uz veidu, kā mes sazināmies ar citiem, ļoti tuviem cilvēkiem. Kaut gan šis gadsimts būs notikumiem pilns, vajag gan pieņemt dažādas pārmaiņas, kā arī saprast to, kas ir svarīgs gan man, gan Latvijai. Man būtu svarīgi piekopt trādīcijas un veicināt saskarsmi ar citiem, bet Latvijai saglabāt savas unikālās tradīcijas šajā gadsimtā.

Atpakaļ uz sarakstu