Grāmatu brīnumainā vara.
Mūsdienās ir daudz grāmatas, kuras nav tik aizraujošas kā vecās grāmatas. Jauniem rakstniekiem nav īsti par ko rakstīt, jo viņiem nav kur smelties ideju. Agrākiem rakstniekiem bija vesels lērums par ko rakstīt, jo tajos laikos bija bads, karš un citas lietas. Manas trīs spilgtākās grāmatas ir “Bille”, “Aka” un “Raudupiete".
Vizmas Belševicas grāmata “Bille” ir izcila ar to, ka parādīja, kā bija jāizdzīvo grūtos laikos, kad nebija naudas. Meitene Bille sapņoja, ka viņa būs laimīga, kad aizies uz leikutriju. Beigās Bille izrādījās gudrs bērns un draugi viņu sāka uzskatīt par pieaugušu, tikai tāpēc, ka viņa gāja klavieru nodarbībās un skolā teicami mācījās. Vizma Belševica vēlējās parādīt, cik viņai bija smaga bērnība, dzīvojot šajos laikos, kad īsti nav naudas un pārtikas no kā izdzīvot. Tieši ar to romāns ir izcils.
Bez ģimenes eksistē arī mīlestība, kura citiem cilvēkiem ir svarīgāka par ģimeni. Regīnas Ezeras romāns “Aka”, kura tika ekranizēta kā “Ezera sonāte” un ir ieguvusi plašu popularitāti. Regīnas romānā ir iepīta mīlestība starp skolotāju Lauru un ārstu Rūdolpu, kurš ar visiem spēkiem centās iekrist Lauras salauztajā sirdī. Taču Laura palika pie sava, viņai dārga bija ģimene. Viņa izvēlējās mājās gaidīt Riču, kurš sēdēja cietumā par izdarīto noziegumu. Ričš bija parasts cilvēks, kas bija dzērājs un vienu dienu viņš nejauši sašāva savu draugu medībās. Laura varēja ļauties Rūdolpa jūtām un būt kopā ar viņu, jo viņš rūpējās par Lauras bērniem, palīdzēja mājas saimniekošanā, bet Laura neļāvās. Viņai bija savi principi pie kā viņa stingri turējās.
Visļaunāk ir tad, ja sieviete zaudē pamatu zem kājām, dēļ vīrieša un ir gatava uz visu, lai tas vīrietis viņu ievērotu. Rūdolfa Blaumaņa novele “Raudupiete” ir izcila ar to, ka galvenā varone Raudupiete ir apsēsta ar vienu turīgu kungu Kārli, kurš viņu negribēja. Līdz ar to, Kārlis izdomāja visādus iemeslus, lai viņam nebūtu jāprecās ar Raudupieti. Tāpēc Raudupiete sāka domāt, kāpēc Kārlis viņu negrib. Viņa noslīcināja savu dēlu Markusu, jo Kārlis teica, ka viņai esot bērnu, tāpēc viņš viņu neprecēšot. Beigās Raudupiete muļķības bija sadarījusi un viņa redzēja, kā Kārlis aiziet ar citu, gados jaunāku meiteni. Mīlestība ir neuzticama draudzene, ar kuru nevajadzētu aizrauties.
Ņemot vērā augstāk minētos apgalvojumus, varu secināt, ka šie trīs brīnišķīgie rakstnieki ir pelnījuši atrasties kultūras kanonā, jo darbi ir izcili, ar pamācošu morāli, ar dzīves patiesiem notikumiem un dziļu jēgu.