Pārspriedums ID 51

Pārspriedums.

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatas mūsdienās ir dažādas – papira, elektro un audio formātā. Man vislabāk patīk parastās, vecās papīra grāmatas, jo, manuprāt, tām piemīt lielāka brīnumainā vara. Pēc manām domām, grāmatas brīnumainā varai ir spēja palīdzēt cilvēkam ar slimību vai vienkārši grūtā situācijā, bet galvenokārt grāmata spēj radīt citu pasauli, ļauj izdzīvot cita dzīves stāstus.

Bieži vien ir dzirdēts, ka cilvēkiem ar slimībām ir eteicami lasīt grāmatas, bet kapēc?! Pēc manām domām, tās var palīdzēt cinīties ar slimību. Piemēram Stīvena Čboski grāmata "Čārlijs malā stāvētājs" 1999. gads. Šī grāmata man personīgi ļāva cinīties ar tuva cilvēka zaudējumu un depresiju. Grāmatas galvenais varonis Čārlija atrodas tādā pašā situācijā kā es, tajā brīdī. Manuprāt es neesmu vienīgā kam šī grāmata ir morāli palīdzējusi. Bet ir ari grāmatas kas spēj palīdzēt fiziski. Tās parasti ir kādas vingrojumu grāmatas u.c.

Es uzskatu, ka Alberta Bella darbs "Būris" spēj palīdzēt ikvienam ar dažādām dzīves situācijām. "Tu vari būt sava būra karalis, bet bez iedzīvotājiem tu neesi nekas", lidzīgi bija teicis arhitekts Bērziņš. Šī grāmata ir ļoti dziļa un smaga. Pēc grāmatas izlasīšanas rodas smagas pārdomas par visu. Šīs grāmatas galvenā burvība ir atziņas ko tā sniedz, pēc tās izlasīšanas. Vēlviena ar atziņām pildīta grāmata ir "Devējs" Luisa Lorija 1999. gads. Šo grāmatu izlasot saproti, ka perfektas lietas neeksistē, bet tomēr ir lietas kuru dēļ ir vērts mainīt pasauli, jo katra sīka lietiņa kopā veido ko lielu. Es domāju ka šis ir tās grāmatas kuras ir jaizlasa ja ir grūti vai vienkārši ir brīvs brīdis. Šīm grāmatām ir liela vara un brīnumspēks.

Manuprāt, galvenais iemesls, kāpēc grāmatas ir brīnumainas, ir tāds, ka no tām tu spēj mācīties, iepazīt savas saknes, uzzinot daudz vairāk. Viena no skarbākajām un patiesākajām grāmatām par Sibīrijas latviešiem ir "Veļupes krastā" Melānija Vanaga. Grāmatā ir ļoti skarbi aprakstīts kā dzīvoja izsūtītie latvieši. Noras Ikstenas darbs "Mātes piens" arī ļoti skarbs, bet ļoti daudz no šīs grāmatas ari var mācīties, piemēram: To ka bērnam ir vajazīgs mātes piens. Abi vecāki spēj ietekmēt bērnu.

Pēc manām domām, grāmatas spēj palīdzēt ik vienam cilvēkam ar slimību, grūtībās vai vienkārši tā pat dot kādu labu atziņu. Tieši tāpēc katram iesaku vismaz vienu no iepriekš pieminētajām grāmatām izlasīt, mācīties no tās un paturēt prātā kādu labu atziņu.

Atpakaļ uz sarakstu