Pārspriedums ID 59

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Visu var laist caur kultūra. Mūsdienu cilvēkiem ļoti patīk ceļot, apgūt jaunas valodas un uzzināt citu valsts kultūras, tradīcijas, dabu, vēsturi, nacionālus ēdienus. Kaut es ne tik labi pārzinu latviešu kultūru, es labprāt uzzinātu par to vairāk.

Man gribētos pastāstīt par savu pilsētu Liepāju. Es uzskatu, ka tā ir kultūras pilsēta. Te var apmeklēt dažādas interesantas vietas: mums ir skaista pludmale, jūra ir koncertzāle “Dzintars”, kur var noklausīties klasisko mūziku, ir “Olimpiskais sporta centrs” ar jaunu baseinu un sporta zālēm dazādām fiziskām aktivitātiem, ir Liepājas Ledus Halle, Jauna kinozāle, teātris. Liepājas centrā regulāri notiek gadatirgus, uz kuru brauc dažādi vietējie meistari un amatnieki ar savu produkciju. Tur var nopirkt gan pašdarinātas koka karotes, gan ciekuru ievārējumu, gan piparkūkas, gan dažādas skaistas rotas. Vēl mums ir koncertzāle “Pūt, Vējini” pie pašas jūras, kur notiek lieli roka un citi koncerti ar dalibniekiem no visas Latvijas, un kuru apmekle gan visas Latvijas iedzīvotāji, gan iebraucēji no ārzemēm.

Latviešu kultūrā, tāpat kā krievu kultūrā ir vairāki valsts svētki. Tie ir Ziemassvētki, Jaunais gads, Līgo, Lieldienas. Tas svin līdzigi un mazljet savādāk, un ir patīkami uzzināt atšķirības. Tūristi biezi interesējas tieši par Līgo svētkiem, labprāt piedalās kopīgā šo svētku svinēšanā: brauc pie dabas, cep šašlikus, iededzina ugunskuru, lēc tam pāri, dzied un dejo, meklē papardes ziedu. Bet vēl skaisti svētki, kurus es nepieminēju, ir Dziesmu svētki. Tie notiek reizi četros gados un tie ir ļoti, ļoti skaisti. Šajos svētos savācas kopā vairāki kori un kopā sadziedājas. Biļetes uz šiem svētkiem ir izpārdotas jau dažās stundās. Un uz šiem svētkiem ir ieinteresēti braukt cilvēki no visdažādakam pasaules valstīm!

Katrai valstij ir sava kultūra un ir interesanti dalīties pieredze. Latviešu kultūra ir bagāta arī ar svētku tradicijam. Man patīk mūsu kultūra, kas ir Latvijā. Es domāju, ka mūsu kultūra ar laiku iepazīs vairāk arzemnieku, un mēs iepazīstiem vairāk citas tautiešu kultūras, un visu var laist caur kultūru.

Atpakaļ uz sarakstu