Pārspriedums ID 62

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs var viss ieraudzīt, saklausīt un izprast caur kultūras prīzmu.

Mēs var Ieraudzīt mūsu kultūras, lai ziņu mūsu slavenu rakstnieķiem. Tādi kā Krištjāns Barons Aspazija

Mēs var saklīst, jo mums ir mūsu slavenu mūziku, tādi kā Raimonds Pauls.

Mēs var izprast, jo mūms ir briņištīgs notikums, un tie ir Dziemu un deju svētki.

Šajos svētkos piedalās aptuveni 35 tūkstošu dziedātāju, dejotāju. Tas viss notiek Daugavas stadionā. Tajā laika, kad dejotāj izdejo iespaidīgus rakstus, kori no visas Latvijas tiekas “Koru karos” un cenšas iegūt labāko kora titulu.

Latvijā ir vismīļākie un populārākie tautas svētki – Jāņu dienu – vai Līgo. Te ir viena no būtiskajām svētku tradīcijām ir pīt vainagus. Sievietēm vainagi ir no pukēm, bet viriešiem vainags no lapas. Latvijā var Ieraudzīt kultūras, jo Latvija ir daudz baznīcu kuras palīdz pārnesties caur gadsimtiem un mākslas stiliem.

Piemēram, Liepājas Svētā Nikolaja baznīca, kuru dibināja Krievijas cars Nikolais atrodas Karostā, Liepājā, un tā ir vislielāka pareizticīga baznīca Latvija. Arhitektrs izdārija viņu unikālu, jo viņai ir četri dzelteni kupoli un katram ir induviduāla nozīme. Šī baznīca ir vispopulārāka starp turistiem, un katru gadu šo baznīcu apmeklē daudz tukstoši cilvēku.

Mēs var saklausīt mūsu kultūras, lai mēs ziņu tādu vienu no mīļaku grūpa – “Prāta vētra”, kura bija dibināta Jelgavā 20 gadsimtā.

Šajā grupa nestāv uz vietas, katru reizi aug un meklē jaunus virzienus. Visu laiku nāk klāt un klāt jaunais dziesmas un albumi, un jauno albumo iznākšānu gaida ne tikai Latvija, bet arī ārzemes.

Es kopā ar savu ģimene cienām un sekojam mūsu kulturu, Ieraudzīt, saklausīt un izprasīt kultūras dzīve.

Mūsdienu paaudze mācās Latvijās kulturas visas tradīcījaus un svētkos, jo tikai tā, mes var izprāst savu gadsimtu. Mana paudze meģiņa paplašāt mūsu kulturu, bet diemžel puse no tiem negrib neko darīt un doma ko šeit nav ko darīt, kur mācīties, kur strādat un emigre uz citu valsti. Tāpēc mēs sastropamies ar tādu problēmu, kā puse no jaunās paaudze negrib veicināt ar Latvijas kultūras poplašanu.

Manuprāt, te ir liels briništīgs – ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu, savu kultūras! Man loti patīk mūsu kultūra, jo Latvijas kultūras ir loti interesanti, bagāta un vesturisa.

Un te reāla liela problēma, ka mūsu paaudze ēmīgret citas valsts, ārzēme, jo

Atpakaļ uz sarakstu