Pārspriedums ID 64

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu

Es esmu dzimis ļoti interesantajā gadsimtā. Interesanta ar tehnoloģijām, cilvēkiem, vēsturi. Strauji attīstijas zinātnes, kurus var lietot medicīnā, palīdzet cilvēkiem. Visi cilvēki ir dažādi, un tāpēc mēs dažādāk izpratam savu gadsimtu. Tātad es stāstīšu, kā es izpratu savu gadsimtu.

Es esmu ļoti laimīgs, jo esmu dzimis Latvijā. Viszalākā un skaistāka dzimtene ar gudriem un sirsnīgiem iedzīvotājiem, un par to es lēpojos. Vienmēr valsts ir atkarīgs no tā, kādi ir iedzīvotāji. Ja cilvēki ir gudri un kultūri, tad valsts bus ekonomiski un kulturiski attīstīts. Cilvēks ir visgudrākais pasaulē un mēs to visi labi zinām no skolas un parasti no dzīves. Bet dažreiz izraisījas nacionālās problēmas, karas. Man ļoti nepatīk, kad cits citu iznicināja, kad brālis brāli šaujā. Piemērs ir Otrā Pasaules kara. Tas ir ļoti slikti, kad sākas dažas karas. Mans vectēvs stāstīja par to karu. Kad vinš stāstīja, bija redzams, ka vinš bija pārtraukts. Es ļoti lēpojos par savu vectēvu, jo viņš atstāja mūsu valsts brīvību.

Mūzika ir arī kultūras sastavdaļa, bagata ar vēsturi un faktiem. Man ļoti patīk Latvijas nacionālās dziesmas. Arī mūsdien ir ļoti labas dziesmas, kuras raksta Raimonds Pauls. Es domāju, ka viņu visi latvieši zina. Raimonds Pauls ir populārs ne tikai Latvijā, bet ārzemē. Vinš bieži dev koncertus Krievijā, Lietuvā, Polijā. Raimonda dziesmas ir skaistas, melodiskas, nopelnītas ar iemeslu. Viņu dziesmas galvenā tēma ir mīlestība. Vēl, stāstot par nacionālajām dziesmām, katru gadu pavadīja konkursu. Konkurs par nacionālam dziesmām no vairākiem valstiem.

Skolā mūs mācīja lasīt mākslīgo literatūru. Nekad nedomāju ka Latvijas kultūra ir tik bagāta ar dzejoļiem! Tik daudz jautrus un pārdomīgus. Par to mēs varam teikt paldies Krišjanim Baronām, kurš visu savu mūžu apkopoja dziesmas. Mums stāstīja, ka vinš gāja no mājas uz māju, prasīja uzrakstīt savas dziesmas. Krišjanis sakopojā tos savā lielajā skapī, un tas saglabājās, tātad mēs varam izlasīt, kadus dzejoļus dziedāja senči.

Nobeigumā es gribu teikt, ka katrs valsts ir bagāts ar daudz gadsimto vēsturi, faktiem, labiem cilvēkiem. Tas nekas, ja mums ir dažas problēmā. Kopā mēs visu norisināsim. Gribu teikt paldies manam valstim par to, ka man ir iespēja attistīties šeit un pavadīt savu gadsimtu kultūri.

Atpakaļ uz sarakstu