Pārspriedums ID 66

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu

Mums ir gadsimts kurā ir darbi, kuri mums māca. Ko tas nozīme mūsdienu jaunajai paaudzei? Kādam tā ir literatūras brīnumpasaule, kurā valda skaistais un dvēseliskais. Manā dzivē kultūra; atklāj gadsimtu, tā ir literatūra un kino, jo tajā es gūtu, atbildes par šo pasauli, problēmu risinājumiem. Mani interesē tieši reālistiska rakstura literatūra un kino, kas ir balstīta uz patiesiem un reāliem notikumiem.

Man savā dzīvē galvenais ir sasniegt savus mērķus, jo esmu mērķtiecīgs cilvēks, kaut gan citreiz ir vēlēšanās visu pamest un aizmirst, jo mērķis liekas nereāls un pārāk grūts ceļš, lai to sasniegtu. Bet nesen es noskatījos kinofilmu “Virzība augšup”, režisors Antons Megerdičevs. Man tā bija pamācoša, jo es saprotu, ka nedrīkst padoties, ja esi izvirzījis mērķi, tad izdari visu līdz galam. Es apbrīnoju filmā atteloto treneri, kura dzīve nav no vieglākajām, slims bērns invalīda krēslā, naudas trūkums viņa ārstēšanā, amatpersonu neticība nievājoša komandas attieksme, bet pāri visam stāv cilvēciskās vērtības: ticība, mīlestība, cerība. Treneris Garandžins ir apbrīnas vērta personība, kura spējas saliedēt kolektīvu, palīdzēja basketbola komandai uzvarēt stiprāko ASV basketbola komandu pasaule. Tā bija uzvara, kas mainīja vēstures gaitu. Tas viss pateicoties trenera lidēra spējam, tas mani pārsteidza, jo tā bija katra komandas dalibnieka uzvara par savām ambīcijām, neticību.

Literatūra, tas arī ir viens no veidiem, kurā var atrast sava veida uzvaru par pasauli. Man ir vilinājuši darbi, kuri ir par dzīvi, dzīves jēgas mēklejumiem, reālistiski darbi, kuros autori dalās savā pieredzē. Viens no tādiem autoriem ir Dmitrijs Portņagins ar savu darbu “Transformators”. Tajā es ātrādu jaunas idejas un galvenais vēlešanās kļūt par uzņēmēju. Izlasot “Transformatori”, es saprotu, kāda būs mana nākotnes profesija. Autora biogrāfija mani iedvesmoja, jo viņš bija parasts jaunietis, kurš agri zaudējusi tēvu, smaga situācija, kura cilvēki zaudējuši mērķi, spēju realizēt savu sapni un kļūt par slavenību. Man viņš ir transformers ideju realizētājs, kurš dod pirmās elektrības impulsus, man domāt un realizet savus sapņus.

Mani ir aizrāvuši cilvēkus stiprie raksturi, tie izraisījuši mānī dziļu pārdzīvojumu, es esmu guvis pozitīvas emocijas. Esmu ieguvis vertībās, kuras cilvēki dažreiz ir pat pieminuši, tas ir komandas gars. Es varu tikai tiekties pēc saviem ideāliem un mērķiem. Mans dzīves stāsts, es ceru, ir viens no šiem Pelnrušķītes stāstiem.

Atpakaļ uz sarakstu