Pārspriedums ID 67

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Savu gadsimtu labāk ieraudzīt, saklausīt, izpaust var caur kultūru. Kultūra ir ļoti svarīga lieta katrā cilvēka dzīvē. Ir ļoti daudz veidu, kā cilvēki var saprast savu kultūru. Piemēram, caur literatūru, teātri, mākslu, protams, caur tradīcijam un citam faktoram. Man šķiet, ka vislabāk saprast savu gadsimtu var caur mākslu, literatūru un teātrī.

Mans mīļakais makslinieks ir Karlis Padegs. Viņš ir zimējis daudz interesāntus attēlus (glēznus) viena no tiem ir “Madonna ar ložmetēju”, bet viņš sacies būt kā mākslinieks ne no bernība. Dāžus gādus viņš darbojas kā poēts un raksta daudz poēmus. Tikai pēc tam viņš sak zīmēt un pabeidz mākslas akadēmiju. Kā bija uzraktīts grāmata, viņam bija ļoti grūta dzīve, tāpēc viņam bija tādas interesāntas glēznas un nedaudz mākslinieku zīmē tā stīlā. Man ļoti patīk šīs makslinieks, jo viņš ir viens tāds un citus nevār būt.

Ja mēs runāsim par literatūru, man ļoti patīk Aleksandrs Čaks. Es domāju, ka viņš ir ļoti populārs Latvijā un man viņš patīk arī. Viņam ir ļoti daudz dzējas par mīlestību, par savu mīļāko pilsētu un citi. Viņš raksta ar mīlestību un kad mēs lasam šos dzējus, mēs varēsim saprast visu mīlestību kāda ir viņas dzējas, to visu ko viņš jūt. Man šķiet, ka ļoti reti mūsdienās mēs saprotam dzejniekus. Domāju, ka tas ir fantastiski atcereties un jūt to visu, kas raksta dzejnieks. Es zinu, ka Aleksandram Čaka bija arī interesanta dzīve kā Karlim Padegam.

Pedējo gadu man ļoti patīk pavadī savo brīvo laiku teātrī, jo tur mēs uzzināsim daudz jaunu, interesanto, kulturāli pavadam savu dzīvi un savu brīvo laiku. No teātrīm kā no grāmatas, glēznas, mēs arī varēsim uzzināt daudz par kultūru mūsdienās un paskaidrot sev, kas ir mūsu gadsimts. Teātri man ir mīļakais aktieris, bet viņiem ir tik daudz un par katru es gribu pateikt vardu. Es zinu, ka mūsu aktieri ir ļoti talantīgi, skaisti, viņi visi var spēlet kino īsto cilvēku, man šķiet, ka tas ir ļoti gruti. Teātris ir populārakas kultūras veids, jo ļoti daudz cīlvēku mīl pavadīt savu brīvo laiku tur.

Man liekas, ka ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu labāk caur kultūru, jo kultūra ir viss, kas apkart mūms. Arī es domāju, ka kultūrālam var būt katrs, jo katram ir sava kultūra un savas domas par viņu.

Atpakaļ uz sarakstu