Pārspriedums ID 71

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Pirmkārt, mūsu gadsimts ir kultūra. Katram cilvēkam kultūra – tas kaut kas savs. Ir daudz definējumu, kas ir kultūra. Pasaules kultūras vērtības formējās gadsimtos. Kultūra dalās – materiālajā un garīgajā. Ļoti svarīgi, lai būtu abas šis puses.

Personiski man kultūra, pirmkārt, ir komunikācija ar citiem cilvēkiem. Prasme runāt un kulturāli uzvesties sabiedrība. Acīmredzami, ka mums nav patīkami atrasties nekulturālu cilvēku sabiedrībā. Es vienmēr cenšos aplenkt sevi ar tiem, kuri interesējas par literatūru, kas cenšas būt izglītoti un pieklājīgi. No pašas bērnības vecāki mūs māca dažādām kultūras vērtibām, viņi priekša mums lasa pasakas, dažādus stāstus. Tā veidojas dažādas kultūras tradīcijas. Cilvēki ciena un atceras tradīcijas, piemēram, katru gadu visā pasaulē cilvēki svin Jauno gadu, Sieviešu dienu, Mātes dienu. Latvijā tradicionāli pieņemts svinēt tādus svētkus, kā Līgo un Jāņu diena. Vienmēr šie notikumi saistās ar tautiskām zaļumballēm, tērpšanos tautastērpos, pilsētās noteikt tematiskie pasākumi. Tādējādi, cilvēki ciena un atceras savu kultūru. Es cenšos vienmēr apmeklēt tādus pasākumus. Man ļoti patīk, kad cilvēki kopā labi pavada laiku un priecājas. Parasti es apmeklēju tādus notikumus kopā ar savu ģimeni un draugiem.

Protams, es apmeklēju muzējus, teātrus, izstādes, dažādus koncertus. Tās palīdz man attistīties un uzzināt kaut ko jaunu. Cilvēkiem ir ļoti svarīgi apmeklēt tādas vietas, tāpēc ka tās dod vērtīgu informāciju, attīsta redzesloku.

Vēl man patīk lasīt grāmatas, tāpēc ka tajās autors dalās ar savu dzīves pieredzi. Grāmatas palīdz attīstīt fantaziju, dod padomus dzīvei, var palīdzēt pieņemt pareizus lēmums, jebkādā situācijā.

Man patīk apmeklēt izstādes, tāpēc ka tās rada mīlestību pret mākslu, māca redzēt skaistumu un vērtēt mākslinieku darbu. Mūsu laikos maz, kurš apmeklē teatrus, tāpēc ka vairākums dod priekšroku kino. Es gan uzskatu, ka paskatīties uz dzīvi caur lugu priekšnesumu ir daudz interesantāk. Redzēt visas emocijas uz skatuves – tā ir liela bauda. Muzēji stāsta mums par cilvēces rašanos, ka attīstijās tautas kultūra. un kā saglābājas līdz mūsu laikiem. Ļoti interesanti zināt ne tikai savās valsts, bet arī visas pasaules kultūru. Te man palīdz ceļojumi.

Noslēgumā es gribu sacīt, ka kultūra ir neatņemama sastāvdaļa tautu dzīvē. Kultūrai jābūt atcerēties tādēļ, lai dzivotu sapratnē ar sevi un savu tautu, ne velti kultūras mantojums tiek nodots no vecākās paaudzes bērniem.

Atpakaļ uz sarakstu