Pārspriedums ID 75

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs atšķiramies ar akmens laikmēta cilvēkiem ar to, ka mums ir daudz iespēju. Mums ir iespējas noskatīties filmu, izlasīt grāmatu, apmeklēt izstādes, katru dienu mācīties, uzzināt jaunu informāciju, kļūt vēl labāk un interesantāk. Visas iespējas dara mūsu dzīvi vieglāk, bagātāk, interesantāk. Ir svarīgi domāt par savu izglītību un attīstību, tāpēc ka no tā sastāv ikvienas cilvēkas nākotne. Es domāju, ka katram cilvēkam ir jādoma par iespēju attīstīties kulturāli. Kultūra ir mūsu tagatne un nākotne.

Visiem ir zināms, ka mēs dzīvojam tehnoloģiju gadsimtā. Viss ir pieejāms internetā, vienmēr ir iespēja atrast nepieciešamo informāciju, sazināties ar draugiem un ģimeni, nopirkt kaut ko. Protams, tas ir ļoti viegli un ērti, bet nedrikst aizmirst reālo dzīvi, jo mums visiem ir tik daudz interesantas vietu, kurās ir iespēja apskatīt.

Pirmkārt, es gribu pastastīt par izstādi, kas bus atverta jau no šodien. Tas ir izstāde “Valsts pirms valsts”, kas atrodās Nacionālā bibliotēka, mūsu galvaspilsētā, Rīgā. Izstādē ir stastīts par valsts pirms dibināšanās. Šo izstādi būs iespējāms apmeklēt līdz vasaras beigām. Man liekas, ka tas ir ļoti laba iespēja pavadīt laiku uzzināt vairāk par Latviju.

Otrkārt, pastastīšu par 2018. gada filmu “Bille”, kas ir nofilmēts pēc Vizmas Belševicas biogrāfiju. Šo filmu mēs ar klasesbiedriem skatijām kopā kinoteātrā. Tur ir stastīts par Vizmas Belševicas bernību, grūtiem laikiem un par attiecībam stārp vecākiem un bērniem. Filma ir ļoti interesanta, māza meitene izpildīja savu darbu teicami. Jā jūs vēlēties iepazīties ar Vizmas Belševicas biogrāfiju, tad filma jums obligāti palidzēs to izdarīt.

Galvēnkārt, protāms, es gribu pateikt par Dziesmu svētkiem. Ikviens cilvēks Latvijā un Eiropā zin par šo unikālo fenomēnu Latvijas kultūras mantojumā. Man ir liels prieks par to, ka šajā vasarā būs iespēja ieraudzīt visu ar savam acim. Man pietrūkst vārdu, lai pateikt par to, cik tas ir skaisti un globāli. Pirmie Dziesmu svētki bija 1873. gadā Rīgā, es lepojos par to, ka pēc gadiem tas viss turpinās!

Mans gadsimts tikai sākas, bet jau tagad es varu pateikt, ka mana dzīve ir interesanta un bagāta, jo es vienmēr domāju par kultūru. Es lepojos par Latviju, tāpēc ka šodien ir tik daudz iespēju izbaudīt un uzzināt jauno. Ir svarīgi atrast savu ceļu un sēkot tam, lai saklausīt un izprast savu dzīvi.

Atpakaļ uz sarakstu