Pārspriedums ID 81

Grāmatu brīnumainā vara.

Manuprāt, literatūra ir ļoti interesanta māksla. Izmantojot metaforas, epītetus un frazeologismus, mēs varam veidot skaistu un neparastu tekstu. Izmantojot psiholoģiju, mēs varam veidot labu varoņu, konfliktu un, galvenokārt, kaut kādu emociju. Tas ir literatūru brīnums, un tā arī var būt vara.

Skolā (latviešu un krievu valodu stūndā) mēs bieži diskusējam literatūru. Piemēram, mums bija diskusija par Konstantīna Paustovskisa stāstu “Telegramma” – ļoti laba stāsta par ģimenes mīlestību un par to cik nozimīgi vecāki ir mūsu dzīvē. Maniem klasesbiedriem ļoti patīka “Telegramma”. Tur arī bija diskusija par Mihaila Bulgakova romānu “Meistars un Margarīta” – romāns, tumsa un dziļa, par sliktu sabiedrību, mīlestību un religiju. Diskusija par šo romānu bija grūta. Latviešu valoda stūndā mēs diskusējam Regīnas Ezeras romānu “Aka” – romāns par ģimeni un mīlestību. Es sāku redzēt, ka šiem tekstiem ir vara. Lasot “Telegramma”, cilvēki var domāt par saviem vecākiem un cik labi viņi ir. Lasot “Meistars un Margarita”, cilvēki var saprast, ka viniem nav tik labs raksturs. Lasot “Aka”, cilvēki var domāt par to, kas ir nozimīgāk: ģimene vai brīva mīlestība. Tā ir vara – iespējams izmainīt cilvēku viedokļu. Man liekas, ka tas var notiek, ja autors izmanto psiholoģiju un aktuālu tēmu.

Es arī to redzu, rakstot savu stāstu, un es arī zinu, ka tas ir ļoti grūti. Mani stāsti (var būt romāni) ir bieži par milestību ģimenē; mīlestību sliktā sabiedrībā un dzīvība sliktā sabiedrībā. Man vienmēr jālasa par psiholoģiju. Šodien es saprotu, ka arī mazas lietas ir ļoti nozimīgas tekstā – mazs vārds, metafora, salidzinājums veido tekstu atmosfēru, kas ir daļa no psiholoģija. Rezultātā, izmantojot psiholoģiju un literatūru valodu, es veidoju varu. Maniem draugiem ļoti patīk manas stāstas; viņi teica, ka mani viedokļi ir interesanti, ka viņi nekad nedomāja par to un ka viņi piekrīt ar manu

Jā, literatūrai ir vara, bet šī vara var būt ne tikai brīnumainā, bet arī slikta lieta. Ar literatūru valodu mēs varam parādīt kaut ko jaunu vai palīdzēt cilvēkiem, bet mēs arī varam propagandēt kaut ko sliktu un izmainīt cilvēku sliktā veidā. Mums vajag būt uzmanīgi.

Atpakaļ uz sarakstu