Pārspriedums ID 94

"Grāmatu brīnumainā vara"

Musdienās pasaules literatūra ir ļoti daudzveidīga un bagāta. Literatūrai nav nekādus barjerus, tas nav svarīgi kur tu dzīvo un kāda valoda runā, tev parasti ir jāizvēlas interesantāko žanru, atvert grāmatu un iedziļināties brīnumainā pasaulē. Mūsu dzīvē arī ir daudz problēmas un nepatīkamas situācijas, kas laiž negatīvus domus galvā un cilvēki vispār biežāk un biežāk aizmirst apstāties un pabūt vienatnē ar sevi, lai saprast īsto velmi. Grāmata lappusēs cilvēks spēj atrāst līdzīgu sevi dzīves situāciju, problemu vai pat jauno ideju, jo jebkūra grāmatas saturs atspoguļo realitāti.

Katra autora mērķis ir nodod lasītajam savu pašu domu un virzīt pārdomām, varbūt arī labāk iepazīt un izprast sevi. Ļoti pazīstamā E. Paddikomba grāmatā “Medītācija un pratība” ir labi aprakstīti medītācijas pamati un tehniķi, kurie var palīdz katram cilvēkam atrast mierīgumu sevī iekšā, atbrīvoties no negatīvu domāšanu. Tas arī apmāca skatīties uz pasauli ar citu redzu un redzēt tājā pat vismazākus skaistus momentus. Manuprāt, šī grāmata ļoti ietekmēja uz mani un manu dzīvi, un es kļuva atkarīga no jauniem, nozimīgiem ieradumiem.

Katra grāmata palīdz mums atvert jauno durvi, kurā priekš tām bija slēgta. Pēc tām, kad izlasīju K. Makgonigala grāmatu “Grībasspēks”, sapratu, ka man ir vājš grībasspēks un man vajadzētu to attīstīt un stiprināt. Šī grāmata dod man vislielāko motivāciju virzīties talāk, macīties vairāk, nodarboties ar to, kas man interesē, vienmēr paplašināt savus horizontus, neskatoties uz dzīves pagriezieniem. Jo vairāk tu lasi, jo vairāk saprot, ka mūsu pasaule un ikdienas dzīve nav ideāla. Grāmatas apmāca skatīties uz visām lietām no cita skatu punktā un palīdz kļust stiprāk un stiprāk ar katru jauno dienu.

Katram ir sava gaume un ne visiem patik lasīt līteratūru par pašattīstību, tāpēc gribu ieteikt izlasīt D. Brauna romānu “Enģeli un demoni”. Tas ir brīnišķīgs, pat fantastisks romāns, kurā katrs no mums var izjūst sevi detektīva lomā. Šī grāmatā ir ļoti labi paradīts ar kādiem dažadiem, uz pirmo skatu, cilvēkiem mēs komunicējam ikdienā dzīvē, tur var ieraudzīt konfrontāciju starp labo un ļauno, kas palīdz atvert acis un ieraudzīt īstas cilvēka vēlmes un nodomus. Ja tu lasi daudz literatūru, tad tu vairs nevar domāt tada veidā kā bija līdz tam, tas pilnīgi izmaina domāšanu un dzīves redzi. Tāpēc, ja tu izlasīji vienu grāmatu ir grūti apstāties.

Manuprāt, literatūra – ir māksla, māksla paradīt dzīvi tādu kā viņa ir. Brīnumainos un fantastiskos rakstos ir pārslēptas parastas lietas. Jebkūrai grāmatai ir stipra vara, jo viņa maina mums no iekšpusē.

Atpakaļ uz sarakstu